Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Wizyta w bibliotece sposobem na udane ferie

W dniu 8 lutego 2017 r. na zaproszenie dyrekcji Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie uczniowie klas IV i V, pod opieką p. Małgorzaty Stolarczyk, p. Magdaleny Marcinkowskiej i p. Ryszarda Kowalczyka wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.

W tym celu obejrzeli najpierw krótkie kreskówki obrazujące działanie informatycznej sieci, wyszukiwania informacji, jak również poczty elektronicznej. Potem, niczym policyjni detektywi, zabawili się w grupach w podchody. Koperty z zadaniami były ukryte w różnych zakamarkach biblioteki. Rozwiązując przydzielone zadania, należało wykorzystać m.in. informacje zdobyte podczas oglądania wspomnianych kreskówek. Rozszyfrowywanie kolejnych zagadek, sprawiło dzieciom wiele radości i pozwoliło wykazać się nie tylko wiedzą, ale również zdolnościami manualnymi i umiejętnością współpracy w zespole.

Następnym punktem spotkania był quiz pod hasłem: „Polska. Lubię to!” Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, których zadaniem było podać tytuły i wykonawców usłyszanych fragmentów piosenek. Dużą porcję pozytywnych emocji przyniosły również kalambury, w których uczestnicy mogli zabłysnąć swoimi zdolnościami plastycznymi, a że nie każdy okazał się być Janem Matejką, toteż śmiechu było co niemiara. Prawdziwą eksplozję emocji wywołała na koniec zabawa o wdzięcznej nazwie „Urodziny”. W zabawie tej każdy z solenizantów, po otrzymaniu prezentu, musiał wykonać wylosowane zadanie.

Na zakończenie panie bibliotekarki zaprosiły do korzystania ze zbiorów biblioteki. Wszyscy uczestnicy zostali też obdarowani ulotką, dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, oraz kalendarzem.

Z pewnością był to bardzo interesujący i pożyteczny wyjazd.

  

   

Autor: M. Stolarczyk, R. Kowalczyk- nauczyciele ZPO w Olesznie

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ