Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Pidżamowy wieczór z książką

30 września 2016 r. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w szkolnym biwaku pod hasłem „Pidżamowy wieczór z książką”.

Już przed godziną 17:00 pierwsi uczestnicy z niecierpliwością oczekiwali przed szkołą. Po zakwaterowaniu w salach, wszyscy przeszli na boisko, gdzie po chwili zapłonęło duże ognisko. Rodzice zadbali o to, aby ich pociechy nie były głodne i przygotowali pyszne kiełbaski. Pani Bogusia Tkaczyk-Omasta utrwalała na zdjęciach wszystkie ważne chwile. Dzień był wyjątkowo ciepły, a słońce jeszcze wysoko na niebie. Chłopcy rozegrali pasjonujący mecz, który zakończył się remisem. Dziewczynki wolały zabawy i wyścigi w drugiej części boiska. Szalonym zabawom nie było końca. Dzieci nawet nie zauważyły, gdy nastał mrok.

Po powrocie do szkoły i po wieczornej toalecie wszyscy przebrali się w obowiązujący tego wieczoru pidżamowy strój. Następnie biwakowicze rozwiązywali zagadki i rebusy związane z bohaterami książek dla dzieci. Podzieleni na grupy uzupełniali karty pracy dotyczące różnych popularnych postaci z bajek. Chętne dzieci czytały fragmenty przyniesionych z domu swoich ulubionych książeczek.

Z każdej sali słychać było później głośne czytanie pań wychowawczyń: Zdzisławy Kowalczyk, Barbary Mulewicz, Małgorzaty Skoczek, Teresy Siwek. Wiele ciekawych książek na ten wieczór przygotowała i czytała dzieciom także pani bibliotekarka Jolanta Lichosik.

Najwytrwalsi biwakowicze słuchali jeszcze nagrań bajek w interpretacji znanych aktorów.

I ….zrobiło się cicho. Słychać było tylko równe, głębokie oddechy śpiących dzieci.

Gdy rankiem słońce zajrzało przez okna do sal, uczniowie byli już spakowani. Przyszła pora wracać do domu.

Pidżamowy wieczór z książką dostarczył jego uczestnikom wielu wrażeń. Uczniowie przenieśli się do krainy baśni, po której oprowadzali ich wychowawcy i opiekunowie biwaku. Choć czytanie książek pobudza wyobraźnię, to jednocześnie relaksuje i pozwala się wyciszyć.

W trakcie spotkania miło było obserwować duże zaangażowanie dzieci.

  

Zobacz inne zdjęcia z imprezy

Małgorzata Skoczek

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ