Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Powitanie wiosny w naszej szkole

W dniu 21 marca, na przekór prognozom pogodowym, pierwszy dzień wiosny  powitał nas słonkiem i  śpiewem skowronka, wprowadzając wszystkich  w dobry nastrój.

Ten dzień miał szczególny charakter w naszej szkole. Rankiem, kiedy pogoda nie dawała jeszcze wyraźnych oznak nadejścia  nowej pory roku, postanowiliśmy ją  namalować. Każda klasa wykonała plakat symbolizujący panią Wiosnę. Kiedy zrobiło się już trochę radośniej, z ochotą  obejrzeliśmy spektakl o wiośnie, przygotowany przez uczniów klasy IIIa pod kierunkiem p. Teresy Siwek.

Po  udanym przedstawieniu, aby już  zupełnie pozbyć się pani Zimy, postanowiliśmy ją przegonić. W tym celu każda klasa wykonała gazetowe kulki, którymi  obrzucaliśmy się radośnie. Następnie uczniowie stworzyli  ekologiczne ubrania  z gazet dla  swoich koleżanek i kolegów. Zabawa przy tym była wyśmienita. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że wszyscy mają zadatki na przyszłych krawców.

Przedstawiciele klas zmierzyli się także z  łamigłówkami i  układaniem przysłów o wiośnie z rozsypanek wyrazowych. Sprawdzali  także wydolność swoich płuc, przenosząc kolorowe kwadraty  z papieru za pomocą słomki.

We wszystkich zmaganiach swoich wychowanków bardzo dzielnie wspierały wychowawczynie. „Walczyły” za pomocą noży, obierając ziemniaki w taki sposób, aby obierki  były jak najdłuższe. Następnie  wspólnie z uczniami dekorowały  kapelusze  w wiosenne ozdoby, a potem prezentowały je z wdziękiem. Pomiędzy konkurencjami uczniowie śpiewali, nawołując wiosnę, a żegnając  zimę.

Gościnnie wystąpili również  nasi starsi koledzy z klasy VI a. Przedstawili oni bajkę o królewnie Śnieżce. Aby mieć pewność, że wiosna zagościła u nas na dobre, starym zwyczajem, spaliliśmy marzannę i znaleźliśmy symboliczny gaik.

Uczniowie bawili się znakomicie, obiecując, że za rok znowu wspólnie  przywitają  wiosnę.

Zobacz zdjęcia z imprezy

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ