Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie dzień 9 marca zapamiętają w sposób szczególny. Tego dnia zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.

Najmłodsi z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do tego wydarzenia, do perfekcji opanowując teksty wierszy oraz ucząc się bajkowych piosenek pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Do przygotowań aktywnie włączyli się również rodzice, którzy przygotowali dla swych pociech piękne stroje ulubionych postaci z bajek.

Uroczystość pasowania na czytelnika uświetnili swą obecnością zaproszeni rodzice, dyrekcja szkoły oraz uczniowie klas młodszych. Spotkanie z bajkowymi postaciami poprowadził Ludek książkowy wraz z Książką. Przesłaniem inscenizacji było propagowanie czytelnictwa, które odgrywa w naszym życiu ogromną rolę i czyni je bardziej ciekawym. Nasi milusińscy po tak kolorowym i wesołym występie z pewnością rozbudzili chęć odwiedzania biblioteki i wypożyczania ciekawych książek.

Po udanych występach wokalno-muzycznych nastąpił uroczysty moment złożenia przyrzeczenia i pasowania na czytelnika. Dokonała tego pani bibliotekarka- Jolanta Lichosik. Następnie pani dyrektor Zofia Marcinkowska wręczyła pierwszakom pamiątkowe dyplomy,     a wychowawczynie: pani Barbara Mulewicz i Zdzisława Kowalczyk podarowały elektroniczne karty czytelnika.

Na zakończenie pani dyrektor pogratulowała uczniom wspaniałego występu, zachęcając pierwszaków do korzystania ze zbiorów bibliotecznych, a ich rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom. Na koniec uroczystości nadeszła chwila dla fotoreporterów z udziałem małych aktorów.

Wydarzenie to z pewnością zapadnie w pamięci na długo zarówno pierwszakom jak i widzom.

Organizatorki

Więcej zdjęć w naszej fotogalerii

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ