Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Wyjazdy na basen w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie

W bieżącym roku szkolnym, wzorem lat ubiegłych, w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie kontynuowane są  systematyczne wyjazdy na basen „Nemo” do Włoszczowy.

8 grudnia 2015 r. już po raz ósmy w tym półroczu grupa uczniów naszej szkoły z klas I-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum uczestniczyła w wyjeździe na basen.

Głównym celem wyjazdów jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie uczniów do aktywnego wypoczynku. Zajęcia na pływalni  umożliwiają doskonalenie  umiejętności pływania, integrują  dzieci oraz  są ciekawą formą aktywnego spędzania wolnego czasu.  Rozwijają cechy motoryczne, korygują wady postawy, doskonale dyscyplinują i uczą  odpowiedzialności.

Dzieci czują się na pływalni „jak ryby w wodzie”, chętnie korzystają ze sprzętów dostępnych na basenie np. makaronów i desek do pływania. Urozmaiceniem pływania i wodnych szaleństw jest gra w piłkę oraz relaks w  jacuzzi. Największą atrakcją jest zjazd z rury na czas. Dwugodzinne pobyty na pływalni sprawiają uczniom wiele radości oraz korzyści zdrowotnych.

Opiekunami wyjazdów są nasi nauczyciele: p. Andrzej Kowalczyk, p. Mariola Kamińska, p. Aldona Kowalczyk, p. Alicja Zawada, p. Ryszard Kowalczyk oraz p. Zdzisława Kowalczyk.

ZPO w Olesznie

Zajrzyj do naszej fotogalerii

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ