Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Zabawa andrzejkowa w naszej szkole

29 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.Dzieci często zastanawiają się co spotka ich w życiu. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień, pełen tajemniczych wróżb i czarów.

Jedną z atrakcji andrzejkowego wieczoru był „domek wróżb” usytuowany w świetlicy szkolnej. W rolę wróżek wcieliły się uczennice kl. VI a: Martyna Majecka, Kinga Gołdyn, Angelika Klim, Maja Mikołajczyk, Julia Omasta oraz uczennica klasy V – Ola Szklarz. Tajemniczości i klimatu dodawały specjalnie przygotowana dekoracja i przebrania dziewcząt, które wspólnie stworzyły magiczny nastrój. Andrzejkowe wróżby cieszyły się ogromną popularnością. W „domku wróżb” można było wywróżyć imię przyszłego męża lub żony, przyszły zawód oraz kręcić butelką na kole, czyli szukać odpowiedzi na pytanie : Co mnie czeka w najbliższej przyszłości?

Zabawa andrzejkowa była bardzo udana.

Samorząd Uczniowski ZPO w Olesznie

Obejrzyj fotki z imprezy

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ