Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Występowaliśmy na festynie: „Wszystkie dzieci nasze są”

6. czerwca 2015 roku  na boisku szkolnym w Lipiu  odbył się festyn, któremu przyświecało hasło: „Wszystkie dzieci nasze są”.  Podczas tej imprezy występowały dzieci z różnych szkół, min. z: Krasocina, Mieczyna, Ciesiel. Nie zabrakło także dzieci i młodzieży z Oleszna.

Najpierw zaprezentował się zespół uczniów z klasy II "a" przygotowany do występu  przez swoją wychowawczynię – panią Teresę Siwek. Dzieci, w specjalnie uszytych na tę okazję strojach, zaśpiewały trzy piosenki i  zatańczyły brawurowo trzy  tańce. Bardzo spodobała się widowni piosenka pt. „O naszej klasie” opowiadająca o tym, czego pragną wszystkie dzieci. W kolejnym zaśpiewanym utworze drugoklasiści śpiewali o tym, jak ważną rolę naszym życiu odgrywa fantazja. Uśmiech na twarzach wszystkich mam wywołała piosenka pt. „Moja mama jest kochana”. Podczas wykonywania tańca pt.”Ługi  Bugi” dzieci z Oleszna zaprosiły oglądającą ich widownię  do wspólnej  zabawy na placu pod sceną . Potem uczniowie zatańczyli jeszcze „Taniec połamaniec” i „Viva Espania”. 

W tym śpiewającym i tańczącym nastroju widownia przywitała kolejnych wykonawców z Oleszna przygotowanych do występu przez panią Teresę Szczepańską i pana Piotra Mikułę. Patrycja Grabiec, Eliza Gacia i Kasia Szczepańska przepięknie zaśpiewały polskie i angielskie piosenki. Dużym zaskoczeniem był debiut wokalny Oli Szklarz, gdyż  do tej pory ta uczennica  przyzwyczaiła nas do mistrzowsko wykonanych tańców. Tym razem Ola pokazała, że potrafi również śpiewać. Pięknie zaprezentowała się też kolejna uczennica z Oleszna Julia Orzeł, która - w duecie z Dianą Stańczyk z Krasocina - zatańczyła salsę.

Najdłużej na swój występ czekali uczniowie III klasy  gimnazjum. Zespół teatralny GADU-GADU zaprezentował spektakl teatralny pt. „Mądre wybory” . Przedstawienie   promowało zdrowy  styl życia, bezpieczne zachowania się na drogach, na imprezach sportowych i w Internecie oraz ukazywało alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Widowni bardzo spodobało się przesłanie sztuki pokazujące, że warto pomagać innym i być uczciwym. Z uznaniem spotkała się również dekoracja wykonana do przedstawienia, której autorem był pan Andrzej Kowalczyk – nauczyciel plastyki w szkole w Olesznie. Nad oprawą muzyczną czuwała nasza  pedagog, pani Anna Nowicka (Mietelska ;-)

Po trzech godzinach uczniowie pod opieką swoich wychowawców wrócili w śpiewająco-tańczącym nastroju do Oleszna.

Opiekunowie i uczestnicy występów artystycznych

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ