Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Wycieczka edukacyjna klas I do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie

W dniu 10 marca 2015 r. uczniowie  klas I Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie pod opieką wychowawczyń: p. I. Kwaca, p. M. Skoczek i bibliotekarki - p. J. Lichosik oraz p. B. Tkaczyk-Omasta udali się na wycieczkę edukacyjną do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie. Wyjazd zorganizowano z okazji odbywającego się w szkole Tygodnia Kultury Języka.

Ta nowoczesna placówka ze świetnie wyposażonym wnętrzem zrobiła na wszystkich pierwszakach ogromne wrażenie. Przywitała nas pani Aneta Kowalczyk, która zajęła się dziećmi i doskonale zorganizowała im czas pobytu w bibliotece.

Najpierw uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki, zwiedzili czytelnię internetową, kącik dla dzieci, mediatekę. Odwiedzili gabinet pani dyrektor Aleksandry Klim oraz dział opracowywania zbiorów. Dowiedzieli się również, jak założyć kartę elektroniczną oraz poznali  system wypożyczania zbiorów bibliotecznych.

Nie zabrakło także innych atrakcji. Przy piosence ,,Madagaskar" pierwszaki  „wyginały śmiało ciało”  oraz zamieniły się w krasnoludki w rytm piosenki  ,,Wąską ścieżką przez ogródek idzie sobie krasnoludek...".  Na koniec obejrzeli fragment bajki „Tom i Jerry”.

Wnętrza biblioteki są nowoczesne, przestronne, jasne, przytulne i kolorowe. Przebywanie w takim miejscu było najlepszą okazją do tego, aby zaprzyjaźnić się z książką i w jej towarzystwie spędzać wolny czas. Uczniowie cieszyli się, że mogli tu przyjechać. Zapowiedzieli, że odwiedzą bibliotekę wraz rodzicami.

Wycieczka spełniła nasze oczekiwania. Z pewnością będziemy gościć jeszcze w murach biblioteki publicznej.

J. Lichosik, B. Tkaczyk-Omasta


Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ