Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Wycieczka do Częstochowy

15 stycznia 2014 r. odbyła się szkolna wycieczka do Częstochowy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV - VI. Już o godzinie 6.45 zebraliśmy się przed szkołą. Po paru minutach nadjechały autobusy. Wychowawcy sprawdzili listę obecności i kolejno wsiadaliśmy do autokarów i zajmowaliśmy miejsca. Podróż minęła miło.

Głównym celem naszej podróży był Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Tam mieliśmy obejrzeć spektakl pt. „Tajemniczy Ogród”, będący adaptacją powieści, którą omawialiśmy na lekcjach języka polskiego, ponieważ była to nasza lektura.

Gdy weszliśmy do środka, rozebraliśmy się i udaliśmy się na widownię, aby zająć miejsca. O godzinie 10.00 rozpoczęło się przedstawienie. Choć nasza klasa znała już treść książki, to oglądała widowisko z takim samym zaciekawieniem jak pozostali uczestnicy wycieczki. Na scenie było bardzo dużo tańca i piosenek. Wszystkim bardzo się podobało. Nawet nasz wychowawca poruszał się w rytm muzyki.

Około godziny 11.30 przedstawienie dobiegło końca. Udaliśmy się z powrotem do szatni, zabraliśmy kurtki i plecaki i ruszyliśmy dalej w drogę. Postanowiliśmy wstąpić do McDonalda. Po niedługiej przerwie na posiłek skierowaliśmy się na  Jasną Górę.

Po trochę wyczerpującej, ale miłej wędrówce dotarliśmy na miejsce. Zwiedziliśmy kościół i dwa muzea poświęcone historii klasztoru. Mieliśmy okazję kupić sobie pamiątki w jednym z nich. Nasz wychowawca, nauczyciel historii opowiedział nam trochę o zabytkach tam znajdujących się.

Potem nauczyciele zaprowadzili nas do miejsca, gdzie znajdowała się „żywa szopka”. Mogliśmy oglądać przeróżne żywe zwierzęta, np. białe lisy polarne, alpaki, pawie, kozy, barany, kozły , a nawet osiołka. Wszyscy byli zachwyceni. Nie obeszło się bez fotografowania zwierząt.

Po godzinie 17.00 nasza wycieczka po Częstochowie dobiegła końca. Zgraną grupą ruszyliśmy w stronę pobliskiego przystanku, gdzie czekał na nas autobus. Wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni, lecz to nie popsuło nam przyjemnie spędzonej podróży. W drodze powrotnej dużo dyskutowaliśmy o naszych całodziennych przeżyciach.

Po godzinie 19.00 dojechaliśmy pod szkołę, gdzie czekali na nas rodzice. Wycieczkę wszyscy uważamy za udaną. To było wspaniałe przeżycie, być w prawdziwym teatrze. Mamy nadzieję, że będzie jeszcze więcej takich wycieczek.

Zobacz zdjęcia z wycieczki.

Roksana Lesiak, kl. VI

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ