Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Wycieczka uczniów klas I do fabryki bombek w Miechowie

W dniu  22   listopada 2013 roku klasy pierwszej naszej szkoły odbyły wycieczkę do fabryki bombek „Decor” w Miechowie. Była to pierwsza wyjazdowa wycieczka naszych nowych milusińskich. Wiele więc spraw związanych z tego typu wyjazdami mieliśmy do omówienia  i zapamiętania jeszcze przed wyjazdem.

Po dotarciu na miejsce z dużym zaangażowaniem uczestniczyliśmy w warsztatach, na których każdy z nas wykazał się inwencją twórczą i umiejętnościami artystycznymi, tworząc bombki. Efekty naszej pracy były wspaniałe. Przywieźliśmy je ze sobą i na pewno na honorowym miejscu będą zdobić nasze domy w okresie świątecznym.

Po zajęciach plastycznych zwiedzaliśmy fabrykę, która jest jednym z większych producentów bombek artystycznych w Polsce i eksportuje swoje wyroby m.in. do USA i krajów Unii Europejskiej. Nie mieliśmy pojęcia jakie wspaniałe kształty mogą mieć ozdoby choinkowe produkowane w tej fabryce.
W czasie zwiedzania poznaliśmy proces powstawania bombek – od momentu ich projektowania, przez formowanie, srebrzenie i misterne ozdabianie, aż do specjalistycznego pakowania.

To było niesamowite przeżycie! Prawdziwa fabryka choinkowych bombek! Widzieliśmy wszystko!
Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2014.

Wychowawcy klas I wraz z uczniami

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ