Agresja i przemoc daje ludziom niemoc

„Agresja i przemoc daje ludziom niemoc” - takie hasło przyświecało zorganizowanym po raz trzeci w naszej szkole Dniom Profilaktyki.

Uczniowie podczas Szkolnych Dni Profilaktyki 2010 uczestniczyli w zajęciach na temat agresji, brali udział w licznych konkursach oraz odbyli spotkanie z funkcjonariuszem Policji.

Wychowankowie podczas zajęć profilaktycznych uczyli się: nazywania uczuć, nieagresywnych sposobów wyrażania negatywnych emocji oraz radzenia sobie z trudnymi przeżyciami. Zajęcia z najmłodszymi (uczniami klas I-III) były ukierunkowane na kształtowanie atmosfery zgodnej, nieagresywnej pracy w grupie. Dzieci poprzez zabawę zdobywały cenne predyspozycje prospołeczne takie jak: asertywne wyrażanie swojego zdania, czy umiejętność pracy w grupie.

Dla gimnazjalistów zostało przygotowane coś specjalnego: spotkanie z funkcjonariuszem Policji. W dniu 15 czerwca odbyła się pogadanka poprowadzona przez dzielnicowego wsi Oleszno Pana Marcina Suchackiego na temat: „Prawne skutki stosowania przemocy wobec drugiej osoby”. Spotkanie zostało poprowadzone w bardzo przystępny i zrozumiały dla uczniów sposób, w efekcie czego cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się kim jest młodociany przestępca, w jakich sytuacjach mogą narazić się na konflikt z prawem oraz poznali konsekwencje stosowania przemocy wobec rówieśników.

W trakcie Szkolnych Dni Profilaktyki przeprowadzono dwa konkursy. Po raz drugi został zorganizowany Konkurs na Najżyczliwszego Ucznia Szkoły.

Konkurs został rozstrzygnięty w trzech grupach wiekowych. Tytuł Najżyczliwszy Uczeń Szkoły przypadł następującym osobom: Wiktorii Kowalczyk z klasy III, Ilonie Perz z kl. VI oraz Marcie Błażejewicz uczennicy kl. III b. SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !!

Podczas imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka odbyła się wystawa plakatów przygotowanych w ramach drugiego konkursu: „Bez złości mamy więcej radości”. Wystawa cieszyła się dużą popularnością. Plakaty zostały przygotowane w dużym formacie, dzięki czemu ich ekspozycja była przyciągająca. Prace plastyczne okazały się swoistym sprzeciwem dla agresji i przemocy w szkole.

Po tych wydarzeniach uczniowie z pewnością gotowi są na bezpieczny, wolny od przemocy wakacyjny wypoczynek !

ORGANIZATORKI