Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Niezwykły prezent dla dzieci z Oleszna - spektakl „Królewna Śnieżka” w wykonaniu rodziców

„Kochaj i dawaj przykład”

Janusz Korczak

9 czerwca w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie miało miejsce niezwykle rodzinne wydarzenie. Tego dnia po raz pierwszy w historii szkoły rodzice naszych uczniów zaprezentowali swoje talenty aktorskie, wystawiając inscenizację baśni Braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

W niedzielne popołudnie sala gimnastyczna szkoły zamieniła się w barwną scenę teatralną na której pojawiły się bajkowe postacie. Szkołę odwiedzili: Śnieżka, książę, 7 krasnoludków, Macocha, zwierciadło oraz bajkowe wróżki.

Zazwyczaj to rodzice przychodzą do szkoły podziwiać występy swych dzieci, tym razem było inaczej. Nastąpiła zamiana ról, gdyż rodzice dzieci pięcioletnich przygotowali dla swoich pociech inscenizację. Dzieciaki z wypiekami na twarzy podziwiały występy swoich mam i tatusiów. Rodzice przedszkolaków dali żywy przykład odwagi, pracowitości i miłości do swych dzieci. Wszyscy ciężko pracowali przez cały miesiąc, sami zadbali o fantastyczne kostiumy i rekwizyty. Jako aktorzy sprawdzili się znakomicie, widzowie byli pod ogromnym wrażeniem ich zdolności scenicznych.

Na zakończenie dzieci podziękowały swoim rodzicom, wręczając symboliczną czerwoną różyczkę i wypowiadając magiczne słowo „dziękuję”. Był to bardzo wzruszający moment, dzieci spontanicznie uściskały oraz ucałowały swoich rodziców. W niejednym oku zakręciła się łezka.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Zofia Marcinkowska, która w kilku ciepłych słowach podziękowała rodzicom i organizatorom za włożony trud i zaangażowanie.

Po wystąpieniu pani dyrektor krasnoludki ruszyły w stronę publiczności, częstując wszystkich słodkościami ufundowanymi przez rodziców oraz radnych: p. Ł. Karpińskiego, p. G. Sitkowskiego, p. A. Dreja oraz p. L. Ziętara.

Przygotowanie tego wydarzenia wymagało od rodziców ogromnego zaangażowania, wykazania się umiejętnością współpracy, przełamania nieśmiałości, ale naprawdę było warto! Miejmy nadzieję, że to wydarzenie zrodzi nową szkolną tradycję i w ślady rodziców pięciolatków pójdą wkrótce inni ?

Zajrzyj do naszej fotogalerii

Organizatorki:

p. I. Kwaca, p. A. Mietelska, p. B. Jasnos

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ