Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Europejski w naszej szkole

W maju 2011 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Europejskiego, biorąc udział w zorganizowanym na sali gimnastycznej spotkaniu. Zebrani mieli okazję obejrzeć występ artystyczny z udziałem uczniów klas III i IV szkoły podstawowej oraz I gimnazjum. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu Unii Europejskiej: "Oda do radości". Następnie na scenie powitaliśmy uczniów klasy III SP w strojach postaci znanych bajek . Przenieśliśmy się również w świat paryskich salonów za sprawą występu Kasi i Kamila z klasy III, którzy wcielili się w rolę małżeństwa z wyższych sfer. Występ uczniów klasy III zakończył się wizytą angielskich gentlemanów i królowej degustującej pyszną herbatę.

Kolejnym punktem programu był pokaz mody z komentarzem w języku niemieckim przygotowany przez uczniów klasy I gimnazjum. Uczniowie wspaniale odnaleźli się w rolach modeli i modelek, a każde ich pojawienie się na "wybiegu" w wymyślnych strojach, budziło niemałe emocje wśród społeczności uczniowskiej. W kolejnej części spotkania obejrzeliśmy scenkę z życia rodziny niemieckiej w wykonaniu uczniów klasy IV oraz wysłuchaliśmy haseł dotyczących ochrony środowiska ,w językach angielskim i niemieckim.

Na tym zakończyliśmy prezentację części artystycznej, następnie głos zabrał pan dyrektor i wręczył nagrody laureatom konkursów językowych. Konkurs angielsko-niemiecki „Mistrz Języków Obcych” odbył się w dwóch kategoriach - dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej oraz dla uczniów klas I-III gimnazjum. Zadaniem uczniów było napisanie testu obejmującego wykonanie tych samych zadań w języku angielskim i niemieckim. Organizatorkami konkursu były panie: Brygida Jasnos, Małgorzata Stolarczyk i Wioleta Wrzeszcz.

W kategorii dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej dyplomy i upominki odebrali:

Ewa Niewiadomska: I miejsce

Klimczyk Mateusz: II miejsce

Lichosik Aleksandra: III miejsce

W kategorii dla uczniów klas I-III gimnazjum nagrody i dyplomy zdobyli:

Prokop Aleksandra: I miejsce

Gruczek Anita: II miejsce

Skwarek Aleksandra: III miejsce

Kinga Klim: wyróżnienie.

Zobacz zdjęcia z imprezy.

Maria Gacia, Małgorzata Stolarczyk

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ