Radosne święto wszystkich dzieci

Dzień Dziecka to niewątpliwie jedno z najważniejszych świąt w uczniowskim kalendarzu. Tego właśnie dnia w naszej szkole zorganizowano Dzień Szkoły bez Przemocy. Jest to święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Uczniowie rozpoczęli obchody od spotkania ze swoimi wychowawcami, podczas którego przygotowywali piosenkę promującą życzliwe zachowania oraz projektowali plakaty plastyczne pod hasłem: „Ta ręka nie bije!” Następnie cała szkolna społeczność zgromadziła się w sali gimnastycznej, gdzie wysłuchała apelu na temat przemocy i agresji rówieśniczej przygotowanego przez uczniów klasy I gimnazjum. Po części oficjalnej wszyscy rozpoczęli wesołą i bezpieczną zabawę, podczas której przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali swoje talenty artystyczne - wokalne w konkursie muzycznym „Piosenka o życzliwości”. Jury wysoko oceniło występy wszystkich uczestników, gdyż były one bardzo ciekawe. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła jednak grupa 6-latków, która zaprezentowała wyjątkowo ładny układ taneczny. W nagrodę za włożony trud i wysiłek wszystkie dzieci oraz dorośli, którzy nadal czują się dziećmi, otrzymali słodką niespodziankę.

Jednak największą atrakcją dnia był plac zabaw, który zawitał na szkolne podwórko już o godz. 10.00. W tym czasie, gdy uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, karuzeli, trampoliny oraz basenu z kulkami, nasi starsi wychowankowie uczestniczyli w zawodach sportowych zorganizowanych na sali gimnastycznej przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Po dniu pełnym wrażeń i beztroskiej zabawy wszyscy uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni udali się do domów. Mamy nadzieję, że za rok znów będziemy się tak świetnie bawić!

Fundatorami placu zabaw oraz słodkich niespodzianek byli radni Gminy Krasocin i Powiatu Włoszczowskiego. W ich gronie znaleźli się:

• pani Lucyna Ziętara
  • pan Antoni Drej
  • pan Grzegorz Sitkowski
  • pan Łukasz Karpiński.

Ponadto wsparcia finansowego udzieliła Rada Rodziców .

Organizatorzy