Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Odwiedziliśmy Krainę Świętego Mikołaja

Dnia 26 listopada 2010 r. uczniowie klas I – III oraz oddziały przedszkolne z Oleszna i Świdna wraz z wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę do Łodzi.
Zwiedziliśmy łódzkie zoo, gdzie zobaczyliśmy wiele gatunków zwierząt: małpy, żyrafę Hanę, słonicę Magdę, lwy, gepardy, chomiki, ptaki.

Następnie udaliśmy się do Kołacinka – miejscowości położonej ok. 20 km od Łodzi. Odwiedziliśmy jedyną w swoim rodzaju Krainę Świętego Mikołaja. Pierwszą atrakcją był spacer Bajkową Ścieżką pod przewodnictwem postaci bajkowych – poznaliśmy elementy scenografii Krainy Świętego Mikołaja, spotkaliśmy postacie znane z książek, filmów, bajek (Królowa Śniegu, Królewna Śnieżka i Krasnoludki, Św. Mikołaj, Dziad Mróz, Śnieżynka, elfy). Zwiedziliśmy również Park Krainy Świętego Mikołaja, odwiedziliśmy zagrodę z reniferami, mieliśmy okazję wysłać życzenia z Krainy Św. Mikołaja.

Kolejną atrakcją był pobyt w Kinie pod Dzwoneczkami, gdzie obejrzeliśmy bajkę o tematyce świątecznej, po czym uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych – wykonaliśmy piękne choinki z kolorowego papieru, waty, brokatu i innych ozdób. Następnie udaliśmy się do restauracji, gdzie spożyliśmy ciepły posiłek, odwiedziliśmy sklep z pamiątkami oraz mile spędzaliśmy czas bawiąc się na ogrzewanym placu zabaw (basen z kulkami, zjeżdżalnie).

Na koniec wycieczki jeszcze raz spotkaliśmy Św. Mikołaja, który na pożegnanie podarował nam śliczne prezenty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w tej niezwykłej Krainie, mile wspominamy tamte chwile... uwiecznione na zdjęciach

Zobacz zdjęcia z wycieczki

wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ