Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

To już 95 lat

Harcerze z Oleszna w dniu 24 09.2011r. uczestniczyli inauguracji obchodów 95 lecia harcerstwa na terenie działania Hufca ZHP Szczekocińsko – Włoszczowskiego.

W sobotę tj. 24.09.2011 r. we Włoszczowie odbyła się inauguracja obchodów 95 lecia harcerstwa na terenie działania Hufca ZHP Szczekocińsko – Włoszczowskiego. 34 Drużynę harcerską z Oleszna reprezentowało 15 harcerzy z drużynową – dh hm Anną Resiak.

W uroczystości wzięły także udział reprezentacje drużyn harcerskich z Bukowy, Ciesiel, Włoszczowy, Secemina, Szczekocin, Żelisławic, Nakła i Lelowa.

Przy Pomniku Harcerza przy ul Wiśniowej apel pamięci odczytał dh hm Roman Kaczmarek. Złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze. W Domu Kultury we Włoszczowie wysłuchaliśmy piosenek harcerskich w wykonaniu zespołów harcerskich z Nakła i Lelowa. Potem obejrzeliśmy film pt. „Czarne Stopy”- poznając pracę i zasady funkcjonowania zastępu harcerskiego na obozie w Górach Świętokrzyskich. Mieliśmy także możliwość zwiedzenia wystawy poświęconej historii harcerstwa na terenie działania Hufca ZHP Szczekocińsko – Włoszczowskiego.

Na boisku szkolnym Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie „popląsaliśmy” po harcersku. Uroczystość rocznicowe zakończyły się wspólnym bardzo pysznym obiadem w plenerze.

Zobacz zdjęcia

Harcerze z Oleszna

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ