Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Harcerze na biwaku

W dniach 20-22.03. 2009r. harcerze z naszej drużyny pod opieką druhny Anny Resiak wzięli udział w trzydniowym biwaku zorganizowanym przez Hufiec ZHP w Szczekocinach. Miejscem biwakowania był Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie.

Piątek- 20.03.2009 r.

Po zakwaterowaniu udaliśmy się do Kościoła w Kurzelowie. Uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej prowadzonej przez harcerzy z Krzelowa. Mieliśmy okazję do rozważań o życiu harcerza, harcerki zgodnym z obowiązującym Prawem Harcerskim. Potem był apel powitalny, na którym to trzy nasze druhny, tj. dh Kamila Kowalczyk, dh Emilia Kowalczyk, dh Agnieszka Mulewicz, otrzymały nagrody Komendanta Hufca ZHP w Szczekocinach – dh hm Cezarego Hucia. Był to list gratulacyjny za dotychczasową działalność w drużynie oraz książka. Ucieszyliśmy się wszyscy, że Komendant docenił pracę zastępowych z naszej drużyny. Wieczorem na sali gimnastycznej były gry sprawnościowe i pląsy. Przed ciszą nocną pożegnaliśmy pierwszy dzień.

Sobota- 21.03.2009 r.

Po śniadaniu odbyła się gra terenowa „Dwanaście prac Herkulesa”. Pokonując wyznaczoną trasę wykonywaliśmy szereg zadań sprawnościowych, np. pokonywanie na czas wyznaczonej trasy z przeszkodami, bieg w workach, odszukiwanie schowanych szarf. Jeszcze inne zadania to np. schwytanie byka kreteńskiego czy dzika erymatejskiego. Realizacja przez naszych harcerzy tych zadań wzbudziła zachwyt na wielu punktach kontrolnych. Po obiedzie każda drużyna śpiewała Zeusowi przygotowaną piosenkę i przekazała od siebie dar. Wszyscy byliśmy przebrani w stroje z czasów Zeusa. Nasza drużyna przygotowała pieśń na melodię „Ody do radości”. Oto jej słowa:

"O Zeusie królu bogów kwiecie elizejskich pól,

przynosimy Tobie w darze cały nasz natchniony chór.

Ref. Jasność Twoja wszystko zaćmi złączy co rozdzielił los,

Wszyscy ludzie będą braćmi tam gdzie twój przemówił głos.

O Zeusie wielki Panie my bez ciebie biedny lud,

my za Tobą pójdziem wszędzie tak jak nam przykazał Bóg.

Ref. Jasność Twoja wszystko zaćmi…"

Na zakończenie pobytu na Olimpie uczestniczyliśmy w różnych rozgrywkach sportowych. Po kolacji odbył się apel podsumowujący pobyt u Zeusa. Późnym wieczorem odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie. Z naszej drużyny przyrzeczenie złożyli druhowie: Olgierd Zieliński, Damian Kowalczyk, Emilia Kowalczyk, Kinga Klim. W blasku ogniska przyrzeczenie odebrał dh hm Roman Kaczmarek. Dla tych druhów było to wielkie wydarzenie, bo stali się pełnoprawnymi harcerzami.

Niedziela- 22.03.2009 r.

Po śniadaniu posprzątaliśmy miejsce biwakowania. Na apelu pożegnalnym były same pochwały od kadry biwaku. Biwak był super! Oprócz nas byli jeszcze harcerze z: Kurzelowa, Szczekocin, Secemina, Moskorzewa i Żelisławic. Bawiliśmy się świetnie. Przećwiczyliśmy wiele umiejętności potrzebnych każdemu harcerzowi, np. poruszanie się w terenie z wykorzystaniem odpowiednio naszkicowanej mapki.

CZUWAJ!

Kamila, Emilka, Agnieszka

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ