Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Olesznie

W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu medycznego koniecznego dla ratowania zdrowia i życia dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi, mówiąc krótko dla dzieci z chorobami nerek. Tradycyjnie już nasza szkoła uczestniczyła w tej akcji. Cztery wolontariuszki z klasy pierwszej gimnazjum w składzie: Kamila Kowalczyk, Ilona Perz, Natalia Gacia, Anita Wosińska, kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie.

Aby dobrze pełnić swoją funkcję w tym dniu wcześniej uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Głównego Sztabu Wielkiej Orkiestry przy Domu Kultury we Włoszczowe oraz Policją. Zapoznały zapoznane z regulaminem wolontariusza i zasadami warunkującymi bezpieczne kwestowanie.

Od samego rana w niedzielę trafiało do puszek mnóstwo monet i banknotów. Każdy, kto ofiarował swój symboliczny „grosik", otrzymał pamiątkowe serduszko.

Na pewno potrzebni są ludzie, którzy w trudnej sytuacji innych osób, podadzą im pomocną dłoń. Zaangażowanie w takie działania wielu osób może doprowadzić do zmiany świata na lepszy. Każdy człowiek przed akcjami charytatywnymi powinien przypomnieć sobie słowa Helmuta Gollwitera: „Nikt nie jest tak biednym, żeby nie mógł drugiemu pomóc".

Po skończeniu kwestowania ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowe. Okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały – 2561,37 zł. 3 euro i 65 centów.

W Powiatowym Centrum Kulturalno – Rekreacyjnym we Włoszczowie zaśpiewała dla wszystkich wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nasza wokalistka Natalia Gacia, która sama też wcześniej kwestowała.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełnili: p. Anna Resiak, p. Anna Mietelska, p. Jolanta Lichosik.

Wolontariuszki z Oleszna

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ