Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Olesznie

W tym roku „Graliśmy z pompą ! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”, czyli zbieraliśmy pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Technologie ratowania życia i leczenia dzieci rozwijają się w kosmicznym tempie. Dzięki temu dziś lekarze mogą podejmować się coraz to nowych, jeszcze niedawno niemożliwych do zrealizowania, wyzwań. Opieka nad wcześniakiem to kompleksowa diagnostyka i leczenie dzieci z wieloma dysfunkcjami, wadami i ogromnymi problemami zdrowotnymi. Nowoczesne technologie sprawiają, że leczenie to coraz częściej jest skuteczne, co jest największym szczęściem dla rodziców tych najmniejszych noworodków. Tradycyjnie już nasza szkoła uczestniczyła w tej akcji. Cztery wolontariuszki z klasy drugiej gimnazjum w składzie: Kamila Kowalczyk, Ilona Perz, Natalia Gacia, Anita Wosińska, kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie.

Aby dobrze pełnić swoją funkcję w tym dniu wcześniej uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Głównego Sztabu Wielkiej Orkiestry przy Domu Kultury we Włoszczowe oraz Policją. Zapoznały zapoznane z regulaminem wolontariusza i zasadami warunkującymi bezpieczne kwestowanie. Otrzymały też identyfikatory i puszki.

Od samego rana w niedzielę tj. 08 styczna 2012 r. trafiało do puszek mnóstwo monet i banknotów. Każdy kto ofiarował swój symboliczny „grosik”, otrzymał pamiątkowe serduszko. Po skończeniu kwestowania, ok. godziny 16:00 puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały – 2907,01 zł, 1 euro i 18 centów.

Na pewno ten wkład naszej lokalnej społeczności umożliwi zakup dla wcześniaków - noworodków najnowocześniejszych inkubatorów hybrydowych, zaawansowanych monitorów funkcji życiowych, czy respiratorów oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tę akcję.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełnili: p. Anna Resiak, p. Anna Mietelska, p. Ryszard Kowalczyk.

Wolontariuszki z Oleszna

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ