Pierwszaki dały przykład

18 maja uczniowie pierwszej klasy spotkali się z panią Małgorzatą Wróbel - Specjalistką ds. Koordynatorów i Punktów Zbiórki fundacji charytatywnej „Zakrętki. info.” Pierwszaki aktywnie włączyły się do akcji.

Na spotkaniu pani Małgorzata Wróbel opowiadała o tym, jak działa fundacja. Dzieci dowiedziały się m.in., że celem programu jest kupowanie wózków inwalidzkich i sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci. Pieniądze na ten cel fundacja zdobywa z zakrętek, które sprzedaje firmom zajmującym się recyklingiem. Przedstawicielka „Zakrętki.info” podkreśliła, że liczy się każda plastikowa nakrętka i każdy wolontariusz, który je zbiera. -Korzyść jest podwójna – mówiła. – Wspieramy ekologię i pomagamy chorym dzieciakom. Stąd nasze hasło: „Pomagamy nie tylko przyrodzie”.

Po spotkaniu pierwszaki poszły na wycieczkę do najbliższego punktu zbiórki. Każdy wziął ze sobą mały woreczek z zakrętkami. Razem uzbierali dwa duże worki.

Przy okazji pani Małgorzata Wróbel spotkała się z innymi uczniami naszej szkoły, którzy aktywnie wspierają fundację, m.in. z Olą Pichetą, Elą Wójcik, Olą Kałuzińską, Kamilą Domaradzką i Madzią Tkaczyk. Podziękowała im za zaangażowanie i zachęcała do dalszej współpracy.

Każdy z nas pije wodę, mleko, soki czy inne napoje… Korzystamy także z różnych środków czystości. Większość z tych rzeczy pakowana jest w opakowania z nakrętkami. Nie każdy wie, że taka mała nakrętka, a właściwie kilka ton kolorowych nakrętek może pomóc w zdobyciu elektrycznego wózka, pompy infuzyjnej, czy też może sfinansować leczenie potrzebującej chorej osobie.

Wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć do grona wolontariuszy Zakrętki.Info, albo chcą im przekazać zebrane przez siebie zakrętki, proszone są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pierwszaki dały przykład. Zachęcamy inne klasy do włączenia się do akcji.