Już w niedzielę - 13 stycznia 2013 r. XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Harcerze i uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie będą kwestować przed Kościołem Parafialnym w Olesznie.

Od początku działamy w obrębie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Domu Kultury we Włoszczowie. W tym roku zbieramy pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Połowę pieniędzy zostanie wykorzystanych na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku nasza pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.

Wokół nas żyje coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z przewlekłymi chorobami. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła.

Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Rozważmy słowa Helmuta Gollwitera: „Nikt nie jest tak biednym, żeby nie mógł drugiemu pomóc”.

Koordynator akcji - Anna Resiak