Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 11 stycznia 2009 r. odbył się już XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch!”, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w tej akcji. Cztery wolontariuszki z gimnazjum w składzie: Katarzyna Wójcikowska, Ewa Arkit, Marta Błażejewicz, Agnieszka Lis kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie.

Kilka dni przed tym dniem uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Sztabu WOŚP we Włoszczowe oraz z Policją, którzy udzielili kilka niezbędnych rad. W tym dniu również odebrały swoje puszki, identyfikatory i serduszka.

Od samego rana w niedzielę trafiało do puszek mnóstwo monet. Każdy ofiarodawca otrzymał pamiątkowe samoprzylepne serduszko. Po skończeniu kwestowania ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały 2128 zł. Najwięcej pieniędzy zebrała Agnieszka Lis – 698,35 zł.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełnili: p. Mariola Kamińska, p. Andrzej Kowalczyk i p. Anna Resiak.

Katarzyna Wójcikowska

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ