Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 11 stycznia 2009 r. odbył się już XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch!”, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci.

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w tej akcji. Cztery wolontariuszki z gimnazjum w składzie: Katarzyna Wójcikowska, Ewa Arkit, Marta Błażejewicz, Agnieszka Lis kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie.

Kilka dni przed tym dniem uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Sztabu WOŚP we Włoszczowe oraz z Policją, którzy udzielili kilka niezbędnych rad. W tym dniu również odebrały swoje puszki, identyfikatory i serduszka.

Od samego rana w niedzielę trafiało do puszek mnóstwo monet. Każdy ofiarodawca otrzymał pamiątkowe samoprzylepne serduszko. Po skończeniu kwestowania ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały 2128 zł. Najwięcej pieniędzy zebrała Agnieszka Lis – 698,35 zł.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełnili: p. Mariola Kamińska, p. Andrzej Kowalczyk i p. Anna Resiak.

Katarzyna Wójcikowska