Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Projekt edukacyjny „Necio.pl”

Necio.pl  to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku od 4-6 lat. Poświęcony jest bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do powyższego projektu, realizując go w grupie „SMERFY” w oddziale przedszkolnym. Dzieci podczas realizacji przedsięwzięcia bardzo zaprzyjaźniły się z tytułowym Neciem i z dużym zaangażowaniem, wspólnie z bohaterem spotkań, poznawały tajniki bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

W oparciu o serwis necio.pl odbył się cykl spotkań z panią pedagog, podczas których zostały omówione następujące zagadnienia: Czym jest Internet? Do czego służy? Jakie niesie ze sobą zagrożenia? Jak bezpiecznie serfować w sieci? Zajęcia uatrakcyjniły materiały udostępnione przez twórców projektu: piosenki, bezpieczne gry, karty pracy a także zadania do wspólnego omówienia z rodzicami w domu. Opiekunów dzieci zachęcamy do odwiedzenia strony www.necio.pl.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ