Lekcja bezpieczeństwa w klasie pierwszej

Klasa pierwsza aktywnie uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Na specjalnie zorganizowanych zajęciach edukacyjnych poznali zasady korzystania z tego numeru – kiedy należy dzwonić, w jakich sytuacjach, jakie dane trzeba podać. Uczniowie wiedzą także, że dzwoniąc bez potrzeby pod numer alarmowy blokuję się linię telefoniczną osobie, która właśnie w tej chwili może potrzebować pomocy.

Uczniowie podczas lekcji oglądali także prezentację multimedialną rekomendowaną przez Świętokrzyskiego Wojewode oraz krótki film edukacyjny poświęcony tej tematyce. Po różnych scenkach dramowych przyszła kolej na naukę piosenki. Lekcja zakończyła się śpiewająco. Jeden, jeden, dwa - każdy pierwszak ten numer zna!