Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Podsumowanie XXIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Celem tegorocznego finału jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał odbywa się pod hasłem: „Finał z głową”.

W tym roku wolontariuszki z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie zebrały 3 291,48 zł. Zawartość naszych puszek (duża ilość banknotów i bilonów) wzbudziła podziw pań, które wspólnie z nami liczyły ich zawartość w Domu Kultury we Włoszczowie.

Koordynatorami tej akcji w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie była 34 Drużyna Harcerska. Od początku działamy w obrębie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Domu Kultury we Włoszczowie.

Dwie wolontariuszki w składzie: Izabela Lichosik i Oliwia Stachura kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie. Aby dobrze pełnić swoją funkcję w tym dniu dokładnie zapoznały się z „Regulaminem Wolontariusza 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Od samego rana w niedzielę tj. 31 stycznia 2021 r. trafiało do puszek mnóstwo monet i banknotów. Każdy, kto ofiarował swój symboliczny „grosik”, otrzymał pamiątkowe serduszko.

Po skończeniu kwestowania ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Po przeliczeniu ich zawartości okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały – 3 291,48 zł.
Puszki poszczególnych wolontariuszek zawierały:
- Izabela Lichosik - 1 285,96 zł.
- Oliwia Stachura - 2 005,52 zł.

Na taką zawartość naszych puszek miały wpływ obfite datki mieszkańców zebrane tego dnia w trakcie kwesty oraz hojność i otwarte serca naszych najmłodszych koleżanek, kolegów oraz ich rodziców. Dziękujemy zatem naszym przedszkolakom z grup: „Misie”, „Krasnale” i „Smerfy” oraz uczniom z klas I- III szkoły podstawowej.
Zebrane przez nas pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych i specjalistycznych urządzeń niezbędnych w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie chorych dzieci.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tę akcję. W tym dniu szczególnie dziękujemy za zjednoczenie się w czynieniu dobra dla tych, którzy go potrzebują.
To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełniły: p. Marcelina Majecka i p. Anna Resiak.

Wolontariuszki z Oleszna

   

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ