Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Spotkanie naszych wolontariuszy z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie

24.01.2020 r. dwudziestu pięciu młodych wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie spotkało się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie. Dzieci pod kierunkiem p. Doroty – katechetki, p. Bogusławy i p. Iwony przedstawiły jasełka, w których przypomniały najważniejsze wydarzenie w historii świata i w historii każdego z nas: przyjście na świat w ludzkiej postaci Syna Bożego, naszego Zbawiciela.

Skoro Bóg stał się jednym z nas, to każdy człowiek ma wielką godność. Jesteśmy kochani przez Ojca Niebieskiego. Z tej prawdy wynika wezwanie każdego z nas do miłowania drugiego.

Starsi i schorowani ludzie w liczbie ok. 40 osób z dużym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, tym bardziej, że były w nim ładne teksty, melodie chwytające za serce i odpowiednie tańce. Na koniec młodzież z SKC w Olesznie złożyła życzenia mieszkańcom Domu, aby dobry Bóg, źródło wszelkiej miłości i dobroci, darzył ich swoim błogosławieństwem. Niech udziela potrzebnych łask: zdrowia, pokoju, radości i miłości. Życzenia te zostały odwzajemnione przez przedstawicielkę tamtej społeczności p. Arletę.

Spotkanie młodych ze starszymi przyniosło wiele wspólnego dobra. Starszym dostarczyło wiele pozytywnych przeżyć. Ucieszyli się wizytą młodych i byli wdzięczni za przedstawienie. Młodzi trochę „oswoili się” z chorobą, starością, cierpieniem. Zobaczyli, że inni mają swoje problemy. Mieszkańcy DPS już wyglądają kolejnego spotkania.

    

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ