Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Świętego Walentego - Szkolnym Dniem Życzliwości

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wszystkich zakochanych. W naszej szkole obchodzony był on pod hasłem „Dnia Życzliwości”. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnej Poczty Walentynkowej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie za jej pośrednictwem mieli okazję przesłać wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance lub ulubionemu koledze.

Czwartkowy poranek rozpoczął się od wizyt „szkolnych listonoszek”, które miały sporo pracy. W skrzynce pocztowej znalazło się mnóstwo kartek walentynkowych. Na miłe niespodzianki mogli liczyć również nauczyciele, którym uczniowie z klasy II B pod kierunkiem p. Iwony Kwacy przygotowali balony w kształcie serc. Ten miły dzień przebiegał w atmosferze życzliwości, zgodnie z jego hasłem przewodnim. W szkole pojawiły się tajemnicze hasła, które umieszczono w różnych miejscach budynku. Zawierały one zwroty grzecznościowe oraz krótkie komplementy typu: „Jak miło Cię widzieć”, „Jesteś super”, „ Lubię z Toba spędzać czas”, itp. Akcja miała na celu uświadomić uczniom, że prostym gestem, słowem możemy wnieść do naszej codzienności sporą dawkę pozytywnych emocji. To tak oczywiste, a jednak w dobie telefonów komórkowych, Internetu młodzi ludzie często zapominają o tych najprostszych sposobach komunikacji i zastępują je mailem, smsem, czy wiadomościami na messengerze.

Ponadto tego dnia pani pedagog, pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia, przeprowadziła zajęcia wychowawcze w wybranych klasach. Ich celem było uświadomienie dzieciom, jak ważne w życiu są dobre słowa wypowiedziane do drugiego człowieka. Największą frajdę uczniom sprawiło ćwiczenie z „piłką komplementów”. Zadaniem uczestników zabawy było przekazanie symbolicznej piłki wraz z pozytywną informacją na temat wybranej osoby z klasy. Uczniowie w trakcie tego ćwiczenia przekonali się, że nie tylko dawanie komplementów bywa trudne, ale czasem otrzymywanie ich również nie jest łatwym zadaniem.

Mam nadzieję, że Szkolny Dzień Życzliwości na długo pozostanie w pamięci całej społeczności uczniowskiej i przejdzie do szkolnej tradycji, bo przecież największą radością jest sprawianie radości innym :)

 

Anna Nowicka – pedagog szkolny 

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ