Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Podsumowanie naszego udziału w XXVII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

POMAGANIE JEST DZIECINNIE

                 PROSTE

Celem tegorocznego finału jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W tym roku wolontariuszki z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie zebrały: 3689,53 zł +1,18 euro +0,01 dolara + 9.37 rubli + 1 korona + 10 feningów. Jest to kwota wyższa niż w poprzednim roku o 137,49 zł.

Koordynatorami tej akcji w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie była 34 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska. Od początku działamy w obrębie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Domu Kultury we Włoszczowie.

Cztery wolontariuszki: Julia Amanda Kowalczyk, Oliwia Kowalczyk, Zuzanna Kowalczyk, Aleksandra Lichosik kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie. Aby dobrze pełnić swoją funkcję w tym dniu, wcześniej uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Głównego Sztabu Wielkiej Orkiestry przy Domu Kultury we Włoszczowie oraz Policją. Zostały zapoznane z regulaminem wolontariusza i zasadami warunkującymi bezpieczne kwestowanie. Otrzymały też identyfikatory, puszki oraz serduszka.

Od samego rana w niedzielę, tj. 13 stycznia 2019 r. trafiało do puszek mnóstwo monet i banknotów. Każdy kto ofiarował swój symboliczny „grosik”, otrzymał pamiątkowe serduszko. Po skończeniu kwestowania ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Po przeliczeniu ich zawartości okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały 3689,53 zł.+1,18 euro + 0,01 dolara + 9.37 rubli + 1 korona + 10 fenigów.

Puszki poszczególnych wolontariuszek zawierały:

- Aleksandra Lichosik - 1220,81 zł. + 1 korona - do godziny 17:00 ta puszka miała największą zawartość. Mamy nadzieję, że to się nie zmieni po rozliczeniu wszystkich puszek w sztabie.
- Oliwia Kowalczyk - 1219,19 zł.
- Zuzanna Kowalczyk - 951, 05 zł. + 1 euro
- Julia Amanda Kowalczyk - 298, 48 zł. + 0,18 euro +0,01 dolara + 9,37 rubli +10 fenigów

W głównej mierze zebrane przez nas pieniądze mają umożliwić podniesienie standardu wyposażenia specjalistycznych szpitali dziecięcych. Tam trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tę akcję. W tym dniu szczególnie dziękujemy za efekt zjednoczenia się w czynieniu dobra dla tych, którzy go potrzebują. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełniły: p. Marcelina Majecka i p. Anna Resiak

Wolontariuszki z Oleszna

  

 

 

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ