Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dziękuję Ci za służbę

"To jest moja matka, ta ziemia,
To jest moja matka, ta Ojczyzna,
To są moi bracia i siostry"

Papież, Jan Paweł II

 

 

 

 

Przed świętami Bożego Narodzenia 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej oraz Publicznego Gimnazjum w Olesznie, już po raz drugi, przygotowali własnoręcznie kartki świąteczne dla polskich żołnierzy przebywających na misjach wojskowych, m.in. w Iraku i Afganistanie.

W obliczu zagrożenia wartości najwyższych, powinnością każdego żołnierza jest poświęcenie własnego zdrowia i życia dla utrzymania bezpieczeństwa i pokoju na świecie. Prawdziwa miłość wobec Boga i Ojczyzny czasami wymaga od nas ofiary. W XXI wieku nadal wybuchają wojny, które przynoszą łzy i cierpienie. Dlatego też, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych rodzin i Ojczyzny, polscy żołnierze służą na misjach wojskowych w najbardziej niebezpiecznych częściach świata.

„W Polsce nie dziękuje się funkcjonariuszom za służbę. Nie dziękuje się żołnierzom, policjantom, strażakom, którzy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie dla innych i dla kraju. Społecznie ta służba jest pominięta, a powinna być na piedestale” – powiedział porucznik Cierpica, dodając, że to dziura, którą chce zapełnić swoją fundacją Thank You for Your Service/Dziękuję Ci za Służbę.

Działaniami pomocowymi fundacji chce wyrazić wdzięczność wszystkim mundurowym za to, co robią dla kraju i narodu. To były też pierwsze słowa, jakie usłyszał od Roberta Ollisa, weterana wojennego w Wietnamie i ojca sierżanta Michaela Ollisa, który 28 sierpnia 2013 r. zginął tuż obok Karola Cierpicy, ratując mu życie.

„Człowiek, który stracił syna, mówi do mnie: dziękuję ci za służbę, a potem: witam w rodzinie” – wspomina porucznik Cierpica, nie kryjąc wzruszenia.

W akcję przygotowania kartek z bożonarodzeniowymi życzeniami pod opieką p. Ryszarda Kowalczyka - nauczyciela historii oraz p. Andrzeja Kowalczyka - nauczyciela plastyki zaangażowały się panie Zdzisława Kowalczyk - wychowawczyni kl. IIIa i Barbara Mulewicz - wychowawczyni kl. IIIb oraz następujący uczniowie:

1. Justyna Macander- kl. IIb gim.
2. Julia Omasta- kl. IIa gim.
3. Maja Mikołajczyk- kl. IIa gim.
4. Piotr Lichosik- kl. IIa gim.
5. Adrian Kowalczyk- kl. IIa gim.
6. Paweł Komisarczyk- kl. IIa gim.
7. Natalia Łyczak- kl. III gim.
8. Gabriela Rogala- kl. III gim.
9. Aleksandra Bobińska- kl. III gim.
10. Alicja Sobczyk- kl. III gim.
11. Wiktoria Karpińska- kl. VI SP
12. Kamila Gacia- kl. VI SP
13. Klaudia Gołdyn- kl. VI SP
14. Uczennica kl. VI SP
15. Patrycja Kowalczyk- kl. IIIa SP
16. Julita Skiba- kl. IIIa SP
17. Julia Wójcik- kl. IIIa SP
18. Julia Przepióra- kl. IIIa SP
19. Uczniowie kl. IIIb SP

Mamy nadzieję, że słowa, płynące wprost z naszych gorących serc, czytane podczas wigilijnej wieczerzy, tysiące kilometrów od domu, przyniosły radość i chwile wzruszenia dla naszych odważnych dziewcząt i chłopców, którzy daleko od ojczyzny dbają o naszą bezpieczną przyszłość. Chcemy im powiedzieć, że są naszymi braćmi i siostrami, a my wszyscy jesteśmy z nich dumni.

Dzięki Waszej oddanej i pełnej poświęcenia służbie czeka tu na Was bezpieczna przystań, której na imię Rzeczpospolita Polska. Wracajcie bezpiecznie!

R. Kowalczyk, nauczyciel historii SP w Olesznie

     

  

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ