Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Podsumowaliśmy kolejną edycję akcji zbierania nakrętek

Pomagać można na wiele sposobów, np. wykonując bezinteresownie jakąś pracę, przekazując na jakiś cel środki finansowe czy też przekazując komuś nieodpłatnie jakieś dobra materialne. Można też pomagać, zbierając "śmieci"- takim przecież mianem można określić zużyte plastikowe nakrętki z butelek i innych pojemników po wodach, sokach, płynach, szamponach, herbacie, kawie, itp.

Akcję zbierania nakrętek, którą objęliśmy całą szkolną społeczność, łącznie z rodzicami naszych uczniów, prowadzimy w naszej szkole już od trzech lat. W dwu poprzednich edycjach zbieraliśmy je na pomoc dla niepełnosprawnej dziewczynki z Kozłowa. Przekazaliśmy na ten cel ponad tonę nakrętek (1140 kg).

Podobną ilość nakrętek, rekordową, bo aż 1021 kilogramów zebraliśmy w tym roku szkolnym. Liczba ta świadczy o coraz większym zaangażowaniu uczniów i rodziców, za co im serdecznie dziękujemy. Podobno, dzięki naszej akcji prawie w każdym domu naszych wychowanków pojawił się pojemnik, w którym gromadzi się te kolorowe elementy plastikowych opakowań. To dodatkowy, pozytywny aspekt naszej akcji, którym jest wychowanie proekologiczne.

Podsumowanie tegorocznej akcji odbyło się w dniu 22 czerwca 2017 r. na apelu szkolnym, przygotowanym przez uczniów klasy szóstej pod kierunkiem koordynatora tego przedsięwzięcia pana Edwarda Karpińskiego. Serdecznie podziękowano wszystkim uczestnikom, wyróżniono najbardziej zaangażowanych uczniów i zespoły klasowe, przekazano im dyplomy oraz nagrody książkowe.

Liderem akcji została klasa szósta, która zebrała 312 kilogramów nakrętek. Nieco mniej zebrały klasa czwarta "b" (152 kilogramy) oraz oddział przedszkolny "a" (115 kilogramów).

Najwięcej nakrętek zgromadziła uczennica oddziału przedszkolnego Daria Cierpica - 45 619 sztuk. Bardzo dużo zebrali także Wiktoria Szklarz (36 000 szt.) i Rafał Przepióra (30 000 szt.) z klasy szóstej, Marceli Uronek z klasy pierwszej "a" gimnazjum (22 545 szt.) oraz bracia Mateusz i Szymon Wójcikowscy (35 000 szt.).

Podobnie jak w roku ubiegłym na wszystkich uczestników akcji czekała loteria fantowa. Elektroniczne losowanie atrakcyjnych nagród (akcesoriów komputerowych, przyborów szkolnych, książek i słodyczy) wzbudziło wiele emocji i wierzymy, że przyczyni się w przyszłym roku do pobicia tegorocznego rekordu.

Do takiej właśnie aktywności zachęcali wszystkich uczniowie prowadzący apel: Julka Amanda Kowalczyk oraz Bartek Patyński, którzy zapewnili, że w przyszłym roku szkolnym akcja będzie kontynuowana.

W dniu 20 czerwca 2017 roku zebrane nakrętki zostały przekazane mamie Oliwki Nowek ze Stąporkowa, na rehabilitację ciężko chorej, półtorarocznej córeczki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ