Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Szkoły bez Przemocy w Olesznie

„Zamiast w złości bić drugiego
spróbuj zrobić coś innego.
Lecz gdy w sobie złość ktoś chowa
wtedy także jest nie zdrowa.”
Ewa Czemierowska: „Spotkania z Leonem”


12 czerwca w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie został zorganizowany Dzień Szkoły bez Przemocy, który już od kilku lat na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń szkolnych.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie i nauczyciele na znak sprzeciwu przeciwko przemocy i agresji założyli koszulki w kolorze zielonym.

Przedszkolaki odbyły krótkie spotkanie z panią pedagog. Dzieci w kierowanej rozmowie wypowiedziały się na temat tego, czym jest dla nich przemoc, a także dowiedziały się jak sobie radzić ze złością. Spotkanie zostało podsumowane małą niespodzianką – „zielonym serduszkowym zmywalnym tatuażem” narysowanym na dłoni tak, by każde dziecko do końca dnia pamiętało o Dniu bez Przemocy!

Uczniowie klas drugich wzięli udział w spotkaniu, podczas którego wysłuchali opowiadania pt. „Słup soli” autorstwa Elżbiety Zburzyckiej. Książka ta w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawia problem przemocy rówieśniczej. Dzieci dowiedziały się, że nie wolno stać bezczynnie, gdy komuś dzieje się krzywda, a szkolnych dręczycieli nie powstrzyma zmowa milczenia. Dla uczniów starszych klas na korytarzu szkolnym przygotowano materiały informacyjne na temat radzenia sobie z przemocą i agresją.

Organizatorem akcji była p. Anna Nowicka – pedagog szkolny.

  

 

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ