Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Szkolne Dni Profilaktyki

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

„Prawdziwie wolni – wolni od uzależnień” - pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Szkolne Dni Profilaktyki, które już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń szkolnych w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie. Każdego roku kilkanaście majowych dni poświęconych jest na realizację zadań profilaktycznych. Ich celem jest tworzenie zdrowego, wspierającego środowiska szkolnego, dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów w szkole.

W bieżącym roku szkolnym obchodzono jubileuszowe, X tego typu wydarzenie. Wszelkie działania skupione zostały wokół haseł związanych z zapobieganiem sięgania po wszelkiego rodzaju używki. Tym celom służyły spotkania uczniów z zaproszonymi gośćmi, konkursy, apele, pogadanki.

08 maja gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez profilaktyka p. Sławomira Barańczyka. W kolejnych dniach odbyli spotkania z asp. Marcinem Suchackim oraz asp. Markiem Ginalskim – policjantami, którzy poprowadzili prelekcję na temat: „Odpowiedzialność karna w sprawach nieletnich”.

Uczniowie klasy szóstej natomiast wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką środowiskową p. Alicją Bździuch, która poprowadziła spotkanie na temat: „Zdrowotne i społeczne skutki sięgania po używki”.

Ponadto w tych dniach wszyscy uczniowie placówki podczas godzin wychowawczych oraz na lekcjach wychowania do życia w rodzinie dyskutowali na temat szkodliwości sięgania po środki uzależniające.

Uczniowie wzięli również udział w szkolnym konkursie plastycznym przebiegającym pod hasłem: „Prawdziwie wolni – wolni od uzależnień”. Wyniki rywalizacji są następujące:

W kat. kl. I-III szkoła podstawowa

I MIEJSCE: Ewelina Gwóźdź, kl. IIb, ex aequo Anita Lesiak, kl. IIIb
II MIEJSCE: Łukasz Picheta, kl. IIb, ex aequo Anna Ostojska, kl. IIb
III MIEJSCE: Przemysław Kowalczyk, kl. IIb, ex aequo Maja Kowalczyk, kl. IIb
WYRÓŻNIENIE: Oskar Domoradzki, kl. IIb, Lena Picheta, kl. IIb, Martyna Dzięcioł, kl. IIb

W kat. kl. I-IV szkoła podstawowa

I MIEJSCE: Izabela Lichosik, kl. IVb
II MIEJSCE: Martyna Poddębniak, kl. VI
III MIEJSCE: Zuzanna Łączek, kl. VI

W kat. kl. I-III gimnazjum

I MIEJSCE Roksana Szczukocka, kl. Ib, ex aequo Katarzyna Migacz, kl. Ib

Podsumowaniem działań był apel szkolny przygotowany przez organizatorki przedsięwzięcia: p. Annę Nowicką i Dorotę Sitkowską, a przedstawiony przez uczniów klasy VI szkoły podstawowej.

Mamy nadzieję, że podjęte działania profilaktyczne przyniosą oczekiwany efekt w postaci mądrego, odpowiedzialnego absolwenta naszej szkoły.

Więcej zdjęć.

ORGANIZATORKI

 

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ