Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

"Szlachetna Paczka"

Nasza Szkoła po raz pierwszy wzięła  udział w 16 edycji ogólnopolskiego programu pomocy najuboższym „Szlachetna Paczka”. Projekt polega na świadczeniu pomocy bezpośredniej, w ramach której darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Pierwszym krokiem jest wybór rodziny, która  wymaga wsparcia. Po zalogowaniu się na stronie poświęconej akcji, szkoła otrzymuje identyfikator rodziny, jej opis, wykaz potrzeb oraz dane kontaktowe do wolontariusza, który opiekuje się wybraną rodziną.

Dzięki ofiarności uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi udało się zgromadzić 10 kartonów, w skład których weszła żywność trwała, środki czystości, gry planszowe, odzież oraz elementy wyposażenia mieszkania.  Przeprowadziliśmy także zbiórkę pieniędzy, za które zakupiono koce, ręczniki, odzież oraz środki czystości. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowywanie paczki. Dary zawieziono do Włoszczowy i przekazano wolontariuszowi.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, za wielkie serce i chęć niesienia pomocy. Nie bójmy się pomagać, gdyż dobro raz wyświadczone powraca. Społeczność szkolna swoją postawą pokazała, że wspólnie można wiele zdziałać.

Organizatorzy

                                            

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ