Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki, po raz pierwszy w 2001 roku, w nawiązaniu do rozpoczętej w czerwcu 2001 r. kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

W naszej szkole zainaugurowaliśmy tego dnia głośne czytanie dzieciom. W oddziałach przedszkolnych do akcji aktywnie włączyli się rodzice, którzy systematycznie uczestniczą w przedsięwzięciu. Czytano w bibliotece, świetlicy szkolnej, w gabinecie pedagoga, w sali gimnastycznej i oczywiście w klasach. Czytała pani Dyrektor, wychowawcy klas młodszych i starszych, poloniści, nauczyciele i zaproszeni goście.

Czytanie rozwija wyobraźnię, bogaci język, uczy abstrakcyjnego myślenia, stymuluje rozwój, dlatego nauczyciele podejmują wiele inicjatyw, by stało się ono przyjemnością. Tę zaś osiąga się, czytając sprawnie lub też czyniąc wyraźne postępy. One same w sobie stają się silną motywacją do dalszych prób.

Mamy nadzieję, że ukształtowany w ten sposób model spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież zaprocentuje w dorosłym życiu. Nawyk czytania nie zniknie.

Zapraszamy do fotogalerii, by obejrzeć szczegóły naszej akcji.

Jolanta Lichosik

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ