Ach te śmieci !

Organizacją akcji „Sprzątanie Świata - Polska” w naszej szkole zajmuje się p. Anna Resiak. Harcerze i w tym roku przygotowali apel informujący o celowości tej akcji w naszym środowisku. Przedstawili krótką scenkę teatralną pt. „Sąd nad człowiekiem”. „Teatralny sędzia” oskarżył mieszkańców naszej Ziemi, że są sprawcami góry śmieci i nakazał: ograniczyć ilość odpadów, segregować je, od najmłodszych lat dbać o środowisko, które ma wpływ na nasze zdrowie i życie.

Każdej klasie przydzielono rejon do sprzątania. Po wyposażeniu nas w worki i rękawiczki ruszyliśmy „ostro” w teren, aby go posprzątać. Efektem naszej akcji są:

• oczyszczone pobocza wzdłuż ul. Szkolnej,
  • uporządkowane groby żołnierzy AK na cmentarzu,
  • oczyszczone place wokół pomników na Koziej Wsi i przy ul. Przedborskiej,
  • pozbierane papiery w parku, na górce Lednica, wzdłuż ulic: Kieleckiej, Szkolnej, Partyzantów, Leśnej.

W sumie zebrano 35 worków śmieci. Mam nadzieje, że wszyscy ograniczymy ilość wyrzucanych śmieci w nie odpowiednich miejscach, a wtedy sprzątanie będzie przyjemniejsze.

Agnieszka Barcińska