Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

„Rozśpiewana Przerwa”

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do IV Edycji Ogólnopolskiej Akcji „ROZŚPIEWANA PRZERWA – PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE”. Honorowe patronaty nad tą akcją objęli: Minister Edukacji Narodowej – p. Joanna Kluzik-Rostkowska, Wiceminister Obrony Narodowej – p. Beata Oczkowicz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – p. Adam Jarubas oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty – p. Małgorzata Muzoł.

Akcja polegała na spontanicznym wykonywaniu pieśni patriotycznych podczas przerw śródlekcyjnych. Nasi uczniowie odśpiewali: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Legiony”, „Pierwsza kadrowa”, „Serce w plecaku” i „Ułani, ułani”. Do wspólnego śpiewania przyłączyła się również dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne.

Odmienny sposób spędzania przerw chyba wszystkim się spodobał, ponieważ na głównym korytarzu szkoły zebrało się liczne grono młodszych i starszych wykonawców.

Koordynatorkami akcji w naszej szkole były panie: Brygida Jasnos i Bogusława Tkaczyk-Omasta.

Redakcja pisemka „Sami o Sobie”

.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ