Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

WSZYSTKIE KOLORY RECYKLINGU

18 września bieżącego roku w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez klasę II b oraz III a Gimnazjum. II b uświadomiła wszystkim uczniom jak niebezpieczne są odpady i co powinniśmy z nimi robić. W tym celu gimnazjaliści przygotowali bardzo ciekawą, a także pouczającą scenkę „W sklepie", w której uczniowie przychodzili na zakupy i zamiast zwykłej torby foliowej wybierali torbę wielokrotnego użytku. Wybierali również towary pakowane w opakowania szklane. Ale to tylko kilka z wielu przykładów, które w tak prosty i zrozumiały dla wszystkich sposób przedstawiła nam ta klasa.

Następnie głos zabrała Pani dyrektor, która jak co roku przydzieliła każdej klasie teren do posprzątania w czasie ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. Po tym ogłoszeniu przyszła kolej na klasę III a. Przygotowali oni informacje na temat recyklingu. Ta część apelu również byłą bardzo ważna gdyż mówiła o tym jak ogromne szkody wyrządzamy światu nie segregując śmieci tylko wyrzucając je do lasów, rowów czy innych podobnych miejsc.

Została również ogłoszona zbiórka surowców wtórnych, która jest organizowana w tym roku przez Urząd Gminy w Krasocinie a nasza szkoła już od wielu lat aktywnie bierze w niej udział. Wszyscy mamy nadzieję, że w tym roku zbierzemy najwięcej surowców i zajmiemy pierwsze miejsce.

Wszystkich zachęcamy do zbierania i przynoszenia do szkoły odpadów nadających się do recyklingu. W szkole podstawowej zbiórką zajmuje się pani Dorota Sitkowska a w gimnazjum pani Alicja Zawada.

Agnieszka Kałuzińska

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ