Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Podsumowanie XXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Niedziela, 12 stycznia 2014 r.

W tym roku wolontariuszki z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie zebrały –  2914,88 zł. Pieniądze przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Wokół nas  żyje coraz więcej osób podeszłym wieku wymagających pomocy medycznej w walce
z przewlekłymi chorobami. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła.
Koordynatorem tej akcji w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie była 34 Drużyna Harcerska i Samorząd Uczniowski. Od początku działamy w obrębie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Domu Kultury we Włoszczowie.

Cztery wolontariuszki z gimnazjum w składzie: Milena Kowalczyk, Monika Kowalczyk, Aleksandra Picheta, Marta Stolarczyk kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie.

Aby dobrze pełnić swoją funkcję w tym dniu, wcześniej uczestniczyły w spotkaniu  z przedstawicielami Głównego Sztabu Wielkiej Orkiestry przy Domu Kultury we Włoszczowie oraz Policją. Zostały zapoznane z regulaminem wolontariusza i zasadami warunkującymi bezpieczne kwestowanie. Otrzymały też identyfikatory i puszki.

Od samego rana w niedzielę, tj 12 styczna 2014 r. trafiało do puszek mnóstwo monet i banknotów. Każdy kto ofiarował swój symboliczny „grosik” otrzymał pamiątkowe serduszko.

Po skończeniu kwestowania, ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Po przeliczeniu ich zawartości okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały – 2914,88 zł.

Puszki  poszczególnych wolontariuszek zawierały:

  • Moniki Kowalczyk - 1238,85 zł. (puszka z największą ilością pieniędzy w Sztabie przy Domu Kultury we Włoszczowie),
  • Aleksandry Picheta - 664,22 zł,
  • Mileny Kowalczyk - 488,64 zł,
  • Marty Stolarczyk - 523,17 zł.    

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tę akcję.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełniły: p. Anna Resiak i  p. Anna Mietelska.

Wolontariuszki z Oleszna

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ