Witaj na naszej stronie

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY A

Get Adobe Flash player

Uroczystość pasowania na przedszkolaka

03.11.2017 r. to data, która na długo pozostanie w pamięci rodziców i dzieci nowo przyjętych do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie. Odbyła się wówczas uroczystość pasowania na przedszkolaka.

Uroczystość ta stanowi poniekąd zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania dzieci swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w warunkach przedszkolnych. Bardzo śmiało i spontanicznie zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość tego wydarzenia.

Po części artystycznej przyszedł w końcu ten najważniejszy moment, a mianowicie czas ślubowania. Za sprawą w-ce dyrektor pani Anny Resiak dzieci zostały przyjęte do Bractwa Przedszkolaków Krasnali. Na pamiątkę tej ważnej chwili nowe krasnale otrzymały okazjonalne dyplomy, a każde dziecko Album Przedszkolaka, który już na parę lat może stanowić doskonałą i niepowtarzalną pamiątkę przedszkolnych lat.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni do przedszkolnej kawiarenki na słodki poczęstunek.

Uroczystość pasowania na przedszkolaka pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do zaprezentowania, nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć: "Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!".

   

 

Michałek Justyna

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ