Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Ważne informacje

ROK SZKOLNY 2016/2017

 • DLA PIĄTOKLASISTÓW - Każdy piątoklasista może już korzystać z e-boków (cyfrowych podręczników). Więcej informacji na ten temat można uzyskać u nauczycieli zajęć edukacyjnych oraz na klasowej stronie internetowej, po zalogowaniu się na stronie szkoły.
 • DLA CZWARTOKLASISTÓW - Każdy czwartoklasista również może już korzystać z e-boków (cyfrowych podręczników). Więcej informacji na ten temat można uzyskać u nauczycieli zajęć edukacyjnych oraz na klasowej stronie internetowej, po zalogowaniu się na stronie szkoły.
 • DLA UCZNIÓW KLAS  IV-VI  - Szczegółowe informacje dotyczące wyników diagnozy przedmiotowej z języka polskiego już są opublikowane na indywidualnych kontach uczniów. Zapraszamy uczniów i ich rodziców do zapoznania się z nimi. Aby się zalogować, należy przejść na stronę klasy, do zakładki: Wyniki naszej pracy.
 • DLA SZÓSTOKLASISTÓW  -  Przystępujemy do rozwiązywania elektronicznych testów z języka polskiego. Pierwszy już został opublikowany. Więcej informacji w zakładce Testy polonistyczne - po zalogowaniu się na stronie klasy.

ROK SZKOLNY 2014/2015

 • EWALUACJA ZEWNĘTRZNA
  w minionym roku szkolnym w naszej placówce została przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna, zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum. Publikujemy raporty z ewaluacji i zapraszamy do lektury: RAPORT SP RAPORT GIM.

ROK SZKOLNY 2013/2014

 • REKONSTRUKCJE BITEW - 19 lipca 2014 r. – sobota, na placu niedaleko od pomnika w Chotowie (Gmina Krasocin), zorganizowane zostanie widowisko historyczne pt: „Wojsko Polskie 1939-45: na partyzanckim szlaku”, którego tematem przewodnim będą bitwy sprzed 70 lat: pod Olesznem (26.07.1944 r.) oraz pod Chotowem (28.10.1944 r.). ZAPRASZAMY.
 • UWAGA PIĄTOKLASIŚCI - Już teraz macie okazję, by przygotować się do przyszłorocznego sprawdzianu szóstoklasisty. Na stronie szkoły publikujemy testy czytania ze zrozumieniem oraz testy dyktand ortograficznych. Zapraszamy do ich wypełniania oraz przesyłania na adres: piata@spoleszno. pl.  Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.
 • VIII MIĘDZYSZKOLNY PROJEKT EDUKACYJNY - Stowarzyszenie Szkół im. Bohaterów Armii Krajowej, którego nasza szkoła jest członkiem i współzałożycielem, realizuje w bieżącym roku szkolnym kolejny projekt: Śladami walk partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej oraz miejsc martyrologii na terenie Sukowa i okolic. Szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ.
 • MŁODY TORREADOR- Już 10 marca rozpoczynamy kolejną edycję internetowego konkursu ortograficznego dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.
 • PLAN ZAJĘĆ - Mamy już plan zajęć na drugie półrocze. Kliknij TUTAJ.
 • STRONY KLAS - Wychowawcy wraz ze swoimi wychowankami zapraszają do zapoznania się ze stronami internetowymi klas. Można tam znaleźć informacje o uczniach tych klas, bieżących wydarzeniach z życia klasowych społeczności, wiele zdjęć, filmików, jak również próbki twórczości literackiej i plastycznej naszych uczniów. Link do tych stron znajduje się w lewym menu bocznym: Nasze strony - strony klas. Zapraszamy.
 • KONSULTACJE DLA RODZICÓW - Przedstawiamy harmonogram konsultacji dla rodziców. Szczegóły TUTAJ.
 • ORTOGRAFICZNA CORRIDA 7 - rozpoczynamy kolejną edycję internetowego konkursu ortograficznego dla klas starszych szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje TUTAJ.
 • ZAJĘCIA W CZASIE FERII ZIMOWYCH - Serdecznie zapraszamy naszych uczniów na zajęcia organizowane w szkole w czasie ferii zimowych.. Szczegółowe informacje TUTAJ.
 • ANKIETA DLA RODZICÓW - Dyrekcja szkoły zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich rodziców naszych uczniów o wypełnienie krótkiej ankiety na temat organizacji pracy szkoły. Formularz ankiety można pobrać TUTAJ.
 • DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH - przedstawiamy informację o dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2013/2014. Szczegółowe informacje TUTAJ.
 • ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE RODZICÓW - serdecznie zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z dyrekcją szkoły i nauczycielami. Szczegółowe informacje TUTAJ.
 • DOWÓZ UCZNIÓW DO SZKOŁY - przedstawiamy harmonogram dowozu uczniów do szkoły w roku szkolnym 2013/2014. Szczegółowe informacje TUTAJ.
 • PODRĘCZNIKI NA NOWY ROK SZKOLNY - Publikujemy wykaz podręczników obowiązujących w przyszłym roku szkolnym. Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z nim. Wykaz dla szkoły podstawowej znajduje się TUTAJ, natomiast dla gimnazjum - TUTAJ.

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

 • NOWA ZMODERNIZOWANA STRONA INTERNETOWA SZKOŁY - Trwa praca nad modernizacją strony internetowej naszej szkoły. Budowana jest ona w oparciu o nowocześniejszy system system zarządzania treścią napisany w języku PHP. Nową stronę testową, która do końca roku szkolnego będzie ulegać zmianom, można zobaczyć TUTAJ.
 • MŁODY TORREADOR 6 - Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji internetowego konkursu ortograficznego dla uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ.
 • FESTIWAL PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PARTYZANCKIEJ - Zapraszamy  uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu włoszczowskiego do udziału. Regulamin festiwalu znajduje się TUTAJ.
 • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY - Rozpoczynamy szkolne rozgrywki szachowe o tytuł Mistrza Szachowego naszej szkoły. Czekamy na zgłoszenia uczestników. Więcej informacji TUTAJ.
 • DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH - informujemy, ze zgodnie z § 5 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 roku w sprawie organizacji roku szkolnego ((Dz. U. Nr 46, poz. 432, z 2003 r. z późniejszymi zmianami), dzień 02 listopada 2012 r. jest wolny od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Dla uczniów, którzy w tym dniu nie będą mogli mieć zapewnionej opieki w domu rodzinnym, szkoła organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze na świetlicy szkolnej.
 • PLAN LEKCJI - Na naszej stronie można znaleźć aktualny tygodniowy rozkład lekcji. Nie zapomnij sprawdzić, do jakich zajęć musisz się dzisiaj przygotować i jakie podręczniki zabrać jutro do szkoły. Plan znajduje się TUTAJ.
 • DOWÓZ UCZNIÓW DO SZKOŁY - zapoznaj się z informacją TUTAJ.
 • STRONY KLAS - Wychowawcy wraz ze swoimi wychowankami zapraszają do zapoznania się ze stronami internetowymi klas. Można tam znaleźć informacje o uczniach tych klas, bieżących wydarzeniach z życia klasowych społeczności, wiele zdjęć, filmików, jak również próbki twórczości literackiej i plastycznej naszych uczniów. Link do tych stron znajduje się w menu górnym: Nasze strony - strony klas. Zapraszamy.
 • PODRĘCZNIKI NA NOWY ROK SZKOLNY - Publikujemy wykaz podręczników obowiązujących w przyszłym roku szkolnym. Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z nim. Wykaz dla szkoły podstawowej znajduje się TUTAJ, natomiast dla gimnazjum - TUTAJ.

 

ROK SZKOLNY 2011/2012

 • Informujemy, ze zgodnie z § 5 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 roku w sprawie organizacji roku szkolnego ((Dz. U. Nr 46, poz. 432, z 2003 r. z późniejszymi zmianami), dni 30 kwietnia, 02 maja, 04 maja są wolne od zajęć dydaktycznych. Dla uczniów, którzy nie będą mogli mieć zapewnionej opieki w domu rodzinnym, szkoła organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze na świetlicy szkolnej.
 • Gimnazjalisto! Wkrótce czeka cię pierwszy ważny egzamin. Przygotuj się do niego z naszą pomocą. Zapraszamy TUTAJ.
 • Informujemy, ze zgodnie z § 5 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 roku w sprawie organizacji roku szkolnego ((Dz. U. Nr 46, poz. 432, z 2003 r. z późniejszymi zmianami), dzień 03 kwietnia 2012 r. jest wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I - V szkoły podstawowej. W tym dniu zostanie przeprowadzony sprawdzian dla uczniów klasy szóstej. Dla uczniów, którzy nie będą mogli mieć zapewnionej opieki w domu rodzinnym, szkoła organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze na świetlicy szkolnej.
 • Przedstawiamy plan obchodów Dnia Samorządu Uczniowskiego. Szczegóły TUTAJ.
 • Na naszej stronie można znaleźć aktualny tygodniowy rozkład lekcji. Nie zapomnij sprawdzić, do jakich zajęć musisz się dzisiaj przygotować i jakie podręczniki zabrać jutro do szkoły. Plan znajduje się TUTAJ.
 • Świetlica szkolna zaprasza wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału w pierwszym szkolnym turnieju szachowym o tytuł Mistrza Szachowego Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie. Zgłoszenia uczestników przyjmuje pan Edward Karpiński do dnia 08 marca 2012 r. Więcej informacji TUTAJ.
 • W dniu 12 marca rozpoczyna się szkolny internetowy konkurs ortograficzny dla uczniów klas młodszych "Młody torreador 5". Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Testy dyktand można pobrać TUTAJ.Aktualne wyniki konkursu można sprawdzić TUTAJ. Zapraszamy.
 • Szanowni Rodzice dzieci 5- i 6-letnich. Na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji została uruchomiona podstrona "Sześciolatek w szkole". Zamieszczone tam materiały mogą być Państwu pomocne w podjęciu decyzji o edukacji szkolnej sześciolatka. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.TUTAJ.
 • Wszystkich naszych uczniów zapraszamy na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w okresie ferii zimowych. Zapewniamy właściwą opiekę, atrakcyjne formy wypoczynku oraz ciepłą, mimo "trzaskających" mrozów, atmosferę. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele naszej szkoły codziennie od godz. 9:00 do 13:00, z wyjątkiem sobót i niedziel. Zajęcia odbywać się będą według harmonogramu, który znajduje się TUTAJ
 • Ruszył projekt: "Muzykoteka szkolna". Jego celem jest przekazanie uczniom zestawu informacji ze świata muzyki. Projekt został stworzony przez Narodowy Instytut Audiowizualny we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zachęcamy uczniów i nauczycieli do częstych wizyt na stronie projektu.
 • W dniu 24 października rozpoczyna się szkolny internetowy konkurs ortograficzny dla uczniów klas starszych "Ortograficzna corrida 5". Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Testy dyktand można pobrać TUTAJ. Aktualne wyniki konkursu można sprawdzić TUTAJ. Zapraszamy.
 • Wszystkich Internautów, a zwłaszcza uczniów naszej szkoły zapraszamy do wirtualnej czytelni. Tutaj znaleźć można elektroniczne wersje szkolnych lektur, publikowane między innymi na portalu: WolneLektury.pl. Każdą z nich można ściągnąć na swój komputer, np. w formacie PDF, można też zainstalować w swoim czytniku e-booków. Załóż konto na naszej stronie, kliknij TUTAJ i czytaj.
 • Zapoznaj się z dodatkową ofertą edukacyjną naszej szkoły. Szczegóły TUTAJ.
 • Publikujemy wykaz podręczników obowiązujących w bieżącym roku szkolnym. Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z nim. Wykaz dla szkoły podstawowej znajduje się TUTAJ.
Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ