Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

AKCJA „BEZPIECZNE FERIE 2015" W OLESZNIE

Akcja „Bezpieczne ferie 2015” przeprowadzona przed feriami w naszej szkole miała na celu podniesienie poziomu świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań.

W ramach podjętych działań w dniu 05.02.2015 r. odbyło się spotkanie dzieci z aspirantem  p. Marcinem Suchackim. Uczniowie klas I-III SP mieli okazję porozmawiać na temat bezpiecznych zabaw podczas ferii zimowych oraz poruszania się w miejscach publicznych. Funkcjonariusz przypomniał również o tym, że nie wolno ufać obcym ludziom, że należy nosić elementy odblaskowe oraz informować rodziców o miejscu zabaw i godzinie powrotu do domu.

Wychowankowie klas starszych przygotowywali gazetki ścienne dotyczące bezpiecznych zachowań podczas zimowego wypoczynku. W ramach akcji wszyscy uczniowie szkoły otrzymali elementy odblaskowe zakupione ze środków Rady Rodziców.  Pamiętajmy,  że od 1 września 2014 roku obowiązuje znowelizowana ustawa „Prawo o ruchu drogowym”, która nakłada na wszystkich pieszych, którzy po zmroku poruszają się w terenie niezabudowanym, obowiązek używania elementów odblaskowych. Noszenie odblasków przez pieszych ma poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Organizatorkami akcji w szkole były panie: Anna Mietelska, Bogusława Tkaczyk-Omasta.

Redakcja szkolnego pisemka SoS


Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ