Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Symbole szkolne

Symbole szkolne

  1. Patronem szkoły jest Armia Krajowa.
  2. Symbolami szkolnymi są godło i sztandar.
  3. Godłem szkoły jest umieszczona na niebieskim polu, otoczonym z prawej strony liściem laurowym, z lewej – gęsim piórem, otwarta książka, na której widnieje data 1930 – rok wybudowania szkoły. Na jej tle umieszczone są Krzyż Armii Krajowej oraz kaganek.
  4. Godło szkoły należy eksponować podczas uroczystości szkolnych, na dyplomach, plakietkach, znaczkach, miniaturkach.
  5. Sztandar szkoły składa się z płatu i drzewca. Płatem jest tkanina prostokątna obszyta złota frędzlą. Prawa strona płata jest w barwach biało-czerwonych. Umieszczone jest na niej godło państwowe. Na lewej stronie płata w kolorze białym jest umieszczony napis z nazwą i imieniem szkoły oraz godło szkoły.
  6. Sztandar, którym opiekuje się trzyosobowy poczet, powinien być eksponowany pod-czas ważnych uroczystości na terenie szkoły oraz podczas uroczystości środowiskowych, w których bierze udział społeczność szkolna.
  7. Sztandar należy przechowywać na honorowym miejscu w Izbie Patrona.
  8. Uczniów do pocztu sztandarowego corocznie powołuje Rada Pedagogiczna na wniosek Samorządu Uczniowskiego. Powierzenie sztandaru nowemu pocztowi następuje podczas uroczystości pożegnania absolwentów.
  9. Uczniowie wyznaczeni do pocztu sztandarowego występują w biało-granatowym stroju, w białych rękawiczkach, są przepasani biało-czerwoną szarfą.
/wyciąg z Programu wychowawczego szkoły/
Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ