Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Stolarczyk Filip: Nie ma takiego drugiego człowieka na ziemi

Najbardziej wyjątkowym człowiekiem, jakiego znam, jest moja mama. Nie ma takiej drugiej osoby na ziemi.

Moja mama ma 43 lata. Ma piękne, ciemnobrązowe oczy. Jej twarz jest zawsze uśmiechnięta i pogodna. Ma szczupłą sylwetkę. Jest średniego wzrostu. Ma krótkie, sięgające do ramion, kasztanowe włosy, które są zawsze rozpuszczone. Często nosi małe kolczyki oraz koralowy naszyjnik. Zazwyczaj zakłada dżinsy.

Moja mama jest nauczycielką języka niemieckiego. Biegle się nim posługuje, zarówno w mowie jak i piśmie. Jej praca jest bardzo odpowiedzialna, ponieważ nie tylko naucza, ale też wychowuje. Jest wychowawczynią klasy piątej szkoły podstawowej. Wychowankowie szanują ją, cenią jej zaangażowanie i poświęcenie na rzecz klasy. Często organizuje dla nich imprezy klasowe, wycieczki oraz konkursy.

Jest ona dla mnie tak ważna i wyjątkowa, ponieważ zawsze mi pomaga i jest wobec mnie szczera. Cenię w niej zarówno uczciwość, jak i skromność. Jest bardzo mądra oraz wyrozumiała. Zawsze pomaga mi w trudnych chwilach. Jest subtelna i wobec mnie bardzo cierpliwa. Mimo tego, że dużo czasu spędza w pracy, potrafi pogodzić obowiązki szkolne z rodziną. Dzięki jej stanowczości staję się bardziej samodzielny. Ma niesamowite poczucie humoru, potrafi podnieść na duchu. Moja mama jest bardzo pracowita. Często robi moje ulubione danie, którym są naleśniki. Mój tata bardzo lubi te ze szpinakiem, mnie jednak zbytnio one nie smakują. Nierzadko pomagam jej w przyrządzaniu wszelakich wypieków, które wszyscy uwielbiamy. Mnie szczególnie smakuje tak zwany "Kubuś z bitą śmietaną".

Moja mama bardzo lubi czytać. Jest molem książkowym. Jest także miłośniczką roślin. Troszczy się o wszystkie kwiaty zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Jest doskonałym kierowcą, od ośmiu lat ma prawo jazdy. Często zabiera mnie na zakupy do Włoszczowy. Czasami jeździmy nawet na basen. Moja mama nie potrafi pływać, jednak poświęca się dla mnie i spędza ze mną tam czas.

Mamę ma się jedną na całe życie, a według mnie nie ma lepszej osoby na świecie niż ona. Jest dla mnie autorytetem.

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ