Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Redakcyjne sukcesy

Wydział Edukacji Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego we Włoszczowie organizuje co dwa lata Konkurs „Najlepsza Gazetka Szkolna”. Od początku  tego konkursu to właśnie nasza gazetka zajmuje pierwsze miejsce.

Tak też się stało w 2005 roku, kiedy to pisemko „Sami o Sobie” zdobyło tytuł najlepszej gazetki szkolnej. Otrzymaliśmy w nagrodę radiomagnetofon z odtwarzaczem płyt MP 3, encyklopedię i dyktafon, który pomaga nam w pracy dziennikarskiej. Byliśmy również na wycieczce w rozgłośni Radia Kielce.

W 2007 roku pisemko otrzymało, w tym samym konkursie, wyróżnienie a biblioteka szkolna wzbogaciła się o ciekawe materiały edukacyjne.

W marcu 2008 roku w ogłoszono wyniki i rozdano nagrody w konkursie "Najlepsza gazetka szkolna 2008", który - podobnie jak poprzednie edycje - cieszył się dużym zainteresowaniem.

Do rywalizacji konkursowej zgłoszono dziewięć gazetek szkolnych redagowanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu włoszczowskiego. Pisma szkolne oceniła komisja powołana przez Starostę Włoszczowskiego. Pod uwagę brano m.in. budowę i zawartość tematyczną gazetki, nowatorstwo, różnorodność stosowanych form dziennikarskich, częstotliwość ukazywania się oraz nakład.

"Najlepszą gazetką szkolną 2008" zostało znów pisemko wydawane w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie: „Sami o Sobie". Dla szkoły, na potrzeby naszej redakcji otrzymaliśmy drukarkę i dyktafon. Ponadto każda z osób piszących w pisemku zdobyła drobne upominki. To dzięki naszej pracy i oczywiście zaangażowaniu opiekunów udało nam się pokazać efekty wysiłku zespołu redakcyjnego na szerszym forum i promować szkołę w środowisku lokalnym.

Prowadzenie gazetki szkolnej służy także sprawnemu posługiwaniu się językiem polskim i rozwijaniu zdolności literackich. Wspólna praca uczy współpracy w grupie, umiejętności selekcji informacji i pracy z komputerem. Tworzenie gazetki jest doskonałą formą komunikowania się uczniów, kształtowania opinii na różne tematy, a także służy zdrowej rywalizacji. Kierujący zespołem redakcyjnym, inspirują uczniów do pisania, pobudzają ich aktywność twórczą i społeczną.

Historia naszego udziału w konkursie:

rok 2003 - I miejsce,

rok 2005 - I miejsce,

rok 2007 - wyróżnienie

rok 2008 - I miejsce

rok 2010 - II miejsce

Zespół redakcyjny

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ