Witaj na naszej stronie

Klasa siódma

Get Adobe Flash player

Rajd rowerowy szóstoklasistów

We wtorek, 17 października 2017 r. nasza klasa wybrała się na rajd rowerowy, którego celem było aktywne spędzanie czasu oraz odwiedzenie pomnika w Chotowie upamiętniającego bitwę, którą przeprowadził I Batalion 2 Pułku Piechoty Legionów AK pod dowództwem majora Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego „Nurta” w 1944 roku.

Pogoda była piękna, słońce świeciło, jakby to było lato. Pani przeczytała nam regulamin wycieczki i byliśmy gotowi do odjazdu. Wyposażeni w rowery oraz kamizelki odblaskowe ruszyliśmy w drogę. Opiekę nad nami sprawowała oczywiście nasza wychowawczyni pani Alicja Zawada oraz panie: Magdalena Marcinkowska – nauczyciel języka angielskiego i pani Marcelina Majecka – pedagog szkolny.

Podziwiając piękno jesiennego krajobrazu, a zarazem przestrzegając zasad bezpieczeństwa, dosyć szybko i sprawnie dojechaiśmy do Chotowa . Najpierw poszliśmy pod pomnik, by złożyć hołd poległym. Mikołaj Chojnacki oraz Julia Bartocha zapalili symboliczny znicz, a Kacper Lichosik odczytał informacje znajdujące się na tablicy umieszczonej na pomniku.

Następnie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski, którymi wszyscy się zajadali. Niektórych rozpierała energia i biegali wkoło, inni zaś siedzieli spokojnie, kończąc swój posiłek. Mama Sebastiana przywiozła dwie piłki do gry w piłkę nożną oraz w piłkę ręczną. Wszyscy zaangażowali się w grę. Jedni spokojnie podawali piłkę, inni popisywali się swoimi perfekcyjnymi podaniami, trafnymi golami oraz refleksem.

Gdy nadszedł już czas odjazdu, wszyscy czuliśmy lekki niedosyt, ale wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nieco zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do swoich domów.

Ta wycieczka była dobrze spędzonym czasem i interesującą lekcją historii uzupełniającą wiedzę odnośnie przeszłości naszej okolicy.

Zobacz zdjęcia z imprezy

Wiktoria Karpińska, kl.VI

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ