Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Zlot Rowerowy Barwy Jesieni 2014

03 października 2014 r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w Zlocie Rowerowym - Barwy Jesieni  Regionu Włoszczowskiego 2014. Celem rajdu była m.in. popularyzacja turystyki rowerowej, wzrost jakości życia mieszkańców regionu, wzrost atrakcyjności turystycznej regionu włoszczowskiego, wypromowanie oferty turystyczno-rekreacyjnej oraz poznanie zabytków i przyrody ziemi włoszczowskiej, upowszechnianie zachowań ekologicznych wpływających na ochronę środowiska naturalnego, a także zachowań w zakresie bezpiecznego ruchu drogowego.

Wszyscy uczestnicy rajdu zebraliśmy  się przy szkole w Olesznie. Opiekunowie przypomnieli nam  regulamin wycieczki rowerowej, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sprawdzili  stan techniczny pojazdów. Podzielili również uczestników rajdu na  grupy, omówili trasę przejazdu oraz wskazali planowane miejsca  postojów. Wyposażyli rowerzystów w kamizelki odblaskowe. Wyruszyliśmy o godzinie 8:00, a we Włoszczowie byliśmy o godzinie 10.00. W godzinach 10.00-13:00  przebywaliśmy już na placu PCKR we Włoszczowie. Tutaj , zaparkowaliśmy rowery w naszym sektorze, każdy otrzymał znaczek rajdowy oraz  karteczkę na ciepły posiłek. Chętnie braliśmy udział w licznych konkursach  sprawnościowych, wiedzy o przyrodzie oraz wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i puchary. W czasie całej imprezy zachowywaliśmy się wzorowo, godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę, biorąc udział we wszystkich konkursach. Tym razem pochwałę otrzymaliśmy od naszych opiekunów.

Po zakończeniu zawodów i konkursów, wszyscy byliśmy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i uśmiechnięci. Pełni wrażeń, pod okiem bacznie obserwujących  nas opiekunów, bezpiecznie wróciliśmy do Chotowa, Oleszna, Zabród  i Świdna. Naszymi opiekunami podczas rajdu, jak co roku, byli: p. Mariola Kamińska, p. Alicja Zawada, p. Andrzej Kowalczyk, p. Ryszard Kowalczyk.

Olszynki

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ