Witaj na naszej stronie

Klasa ósma

Get Adobe Flash player

Wycieczka do Warszawy z planem filmowym w tle

W dniu 16 maja 2018 r. uczniowie klasy szóstej i siódmej wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyprawy było nie tylko zwiedzenie wielu atrakcyjnych miejsc naszej stolicy, ale również udział w zajęciach sportowych w parku trampolin oraz wizyta na planie filmowym w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Wędrówkę po Warszawie, wraz z bardzo miłym i ciekawie opowiadającym przewodnikiem, rozpoczęliśmy od Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie mieliśmy okazję obserwować zmianę warty honorowej. Zobaczyliśmy też Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku znajdujący się na placu marsz. Józefa Piłsudskiego.

Następnie powędrowaliśmy Szlakiem Multimedialnych Ławeczek Chopina w Warszawie, który powstał w związku z 200. rocznicą urodzin kompozytora. Ławeczki rozmieszczone są w miejscach powiązanych z obecnością w Warszawie Chopina. Na każdej z nich umieszczony jest przycisk, który wystarczy nacisnąć, by posłuchać najsłynniejszych utworów polskiego pianisty.

Zobaczyliśmy również między innymi Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Pałac Staszica, mury obronne Starego Miasta wraz z Pomnikiem Małego Powstańca.

Kolejnym etapem naszej wyprawy był Hangar 646 - jeden z pierwszych parków trampolin w Warszawie. To najlepsze miejsce na spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób oraz stracenie mnóstwa kalorii. Zajęcia prowadzone przez trenerów bardzo nam się spodobały. Po godzinie byliśmy mega zmęczeni, ale zadowoleni.

Na koniec udaliśmy się na zwiedzanie Planu Filmowego w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Przez 2,5 godziny poznawaliśmy tajniki sztuki filmowej.W części scenograficznej zobaczyliśmy dekoracje wykreowane przez twórców filmowych - prawdziwie królewską ucztę, salę tronową, królewską sypialnię oraz filmowe lochy. Podczas projekcji przenieśliśmy się w plener na plan, by z bliska przyjrzeć się pracy ekipy filmowej i nagrywaniu kolejnych ujęć.

Z ciekawością zwiedziliśmy również wystawę kostiumów przygotowaną przez WFDiF. Znajdują się tam m.in. prawdziwe perełki, które powstały specjalnie na potrzeby produkcji cyklu filmów historycznych pt. „Historia w ożywionych obrazach”. Wśród nich pełna blasku suknia koronacyjna Anny Jagiellonki i kostium króla Zygmunta Augusta.

W części dotyczącej kostiumów dotarliśmy do pracowni kostiumografa, by poznać proces powstawaniu kostiumów i ich niezwykłe historie. Mogliśmy również przymierzyć wybrane kostiumy historyczne.

W strefie projekcyjnej mieliśmy okazję obejrzeć kilka krótkich filmów pokazujących pracę kostiumografa i scenografa na planie filmowym. Czekały na nas również konkursy i pamiątki.

Ten majowy dzień długo będziemy wspominać.

Zobacz zdjęcia z wycieczki

Bookmark and Share

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ

Projekt i wykonanie Edward Karpiński, lipiec 2016

Wszelkie prawa zastrzeżone