Powitaliśmy nowy rok szkolny

Wakacje minęły. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Niektórym z nas trudno było się z tym pogodzić, jednak wszyscy pojawiliśmy się w poniedziałkowy poranek w szkole, by przywitać się z koleżankami, kolegami i nauczycielami. W naszej klasie zabrakło tylko Mai, która zachorowała i w ten sposób przedłużyła sobie wakacje. Niektórzy jej nawet trochę zazdrościli.

Najpierw w kościele uczestniczyliśmy we mszy świętej, a później udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Przygotowali ją nasi starsi koledzy i koleżanki ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Przypomnieli nam o rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Nie zabrakło również radosnych wspomnień z wakacji oraz wierszy i piosenek o szkole.

Dla nas, czwartoklasistów był to szczególny dzień. Rozpoczęliśmy kolejny etap nauki. Mamy nowego wychowawcę pana Edwarda Karpińskiego, będzie też nas uczyć nie jeden, a kilku nauczycieli. Mamy też nową salę lekcyjną. Podoba nam się. Pan powiedział, że wkrótce będziemy w niej mieć tablicę interaktywną.

Mamy nadzieję, że będzie to dla nas udany rok szkolny. Po raz pierwszy będziemy za naszą pracę otrzymywać oceny, a za zachowanie punkty. Będziemy się starać, aby to były same szóstki, piątki i czwórki.

Czwartoklasiści

Obejrzyj zdjęcia z uroczystości

 

Bookmark and Share