Witaj na naszej stronie

Życzymy miłej lektury

Get Adobe Flash player

Pliki do pobrania

Panel nauczycieli

Dzisiaj jest: 26 kwietnia 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
 • Galeria główna szkoły

  Zobacz więcej

 • Jasełka 2017

  Zobacz więcej

 • Ślubowanie pierwszoklasistów 2017

  Zobacz więcej

 • Zbieranie nakrętek 2017

  Zobacz więcej

 • Dzień Dziecka 2017

  Zobacz więcej

 • Dzień Samorządu Uczniowskiego 2017

  Zobacz więcej

 • Dzień Kobiet 2017

  Zobacz więcej

 • Szkolne jasełka 2016

  Zobacz więcej

 • Konkurs szopek i stroików 2016

  Zobacz więcej

 • Andrzejki 2016

  Zobacz więcej

 • Święto Niepodległości 2016

  Zobacz więcej

 • Wieczór z książką 2016

  Zobacz więcej

 • Wielkie czytanie 2016

  Zobacz więcej

 • Dzień Nauczyciela 2016

  Zobacz więcej

 • Powitanie szkoły 2016

  Zobacz więcej

 • Sprzątanie Świata 2016

  Zobacz więcej

 • Czytanie "Quo vadis" 2016

  Zobacz więcej

 • Zakończenie roku szkolnego 2016

  Zobacz więcej

 • Rodzice dzieciom 2016

  Zobacz więcej

 • Zakręcona akcja 2016

  Zobacz więcej

 • Wycieczka do Sandomierza 2016

  Zobacz więcej

 • Międzyszkolny rajd AK 2016

  Zobacz więcej

 • Dzień Matki 2016

  Zobacz więcej

 • Święto Konstytucji 3 Maja 2016

  Zobacz więcej

 • Konkurs piosenki żołnierskiej 2016

  Zobacz więcej

 • NASZA TWÓRCZOŚĆ  -  Zapraszamy do zaglądania na naszą podstronę poświęconą literackiej i plastycznej twórczości naszych uczniów. Wystarczy kliknąć w link NASZA TWÓRCZOŚĆ. Jednocześnie zachęcamy uczniów i nauczycieli do przekazywania nam ciekawych prac literackich i plastycznych oraz najlepszych wypracowań. Wszystkie opublikujemy.
 • PODRĘCZNIKI -  Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników na rok szkolny 2018/2019., zarówno dla SZKOŁY PODSTAWOWEJ jak i GIMNAZJUM. Przypominamy, że podręczniki są wypożyczane uczniom i są oni zobowiązani do dbania o nie i zwrotu na koniec roku szkolnego.

Zobacz pozostałe informacje

DO ZAKOŃCZENIA KONKURSU "ORTOGRAFICZNA CORRIDA 11" POZOSTAŁO
Nadal możesz przysyłać wszystkie dotychczas opublikowane testy

Wycieczka do Tokarni

04 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się do Muzeum Wsi Kieleckiej - skansenu w Tokarni.

Już na samym początku wycieczki pierwszaki przeniosły się w czasie i, tak jak swoi rówieśnicy sprzed kilkudziesięciu lat, uczestniczyli w lekcji matematyki w dawnej szkole. Świetnie poradzili sobie z rachunkami. Mieli okazję poznać kary wymierzane niegrzecznym i nieuważnym uczniom. Jedną z nich było klęczenie na grochu. Pani Nauczycielka zademonstrowała także używaną dawniej „dyscyplinkę”. Pierwszaki aż przecierały oczy ze zdumienia na widok starego, drewnianego tornistra. Na koniec zajęć w dawnej szkole każdy uczeń otrzymał od Pani Nauczycielki pamiątkowe świadectwo.

Później nadszedł czas na dawne zabawy – okazało się, że nie tak łatwo toczyć fajerkę. W dalszej części wycieczki pani przewodnik barwnie opowiadała o codziennym życiu szlachcica i biednych chłopów. Uczniowie oglądali dom wiejskiego doktora i aptekarza. Duże wrażenie robiły urokliwe, drewniane chaty. Były one tematyczne - każda z nich prezentowała odmienny wystrój. Zwiedzili także młyn i spichlerz. Warto było również zobaczyć kościół, w którym nadal odbywają się nabożeństwa.

Uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała dawna wieś na Kielecczyźnie. Szczególne zainteresowanie wzbudziły dawne sprzęty gospodarstwa domowego, wnętrze dworu oraz wiatrak. Zwiedzili także odtworzony zespół osadnictwa małomiasteczkowego pochodzący z różnych regionów Kielecczyzny. W skansenie dzieci mogły przenieść się w świat, o którym mogą czytać już tylko w książkach.

Po intensywnym zwiedzaniu czekał już pyszny obiadek, który błyskawicznie zniknął z talerzy. Zaopatrzeni w pamiątki, zadowoleni wrócili do domu.

   

Iwona Kwaca
Małgorzata Skoczek

Bookmark and Share

Znajdź nas na Facebooku

Galeria dyplomów

Pomagamy - nakrętki

Włącz się do akcji - punkt zbiórki nakrętek znajduje się w naszej szkole

Twoje kliknięcie to obiad dla głodnego dziecka

Odwiedzili nas

Dzisiaj:216
Wczoraj:435
W tygodniu:2074
W miesiącu:9371
Ogólnie:1141522

Teraz gościmy
3
Online

Pozostaw swój ślad

Pogoda

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ