Podsumowanie XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Niedziela, 12 stycznia 2020 r.

W tym roku wolontariuszki z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie zebrały – 4232,54 zł. Jest to kwota wyższa niż w poprzednim roku o 543, 01 zł. A zatem jest to kolejny rekord dzięki hojności naszych darczyńców.

Koordynatorem tej akcji w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie była 34 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska. Od początku działamy w obrębie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Domu Kultury we Włoszczowie. Cztery wolontariuszki w składzie: Olga Barcińska, Izabela Lichosik, Nikola Picheta, Oliwia Stachura kwestowały przy Kościele Parafialnym w Olesznie.

Aby dobrze pełnić swoją funkcję w tym dniu, wcześniej uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Głównego Sztabu Wielkiej Orkiestry przy Domu Kultury
we Włoszczowie oraz Policją. Zostały zapoznane z regulaminem wolontariusza i zasadami warunkującymi bezpieczne kwestowanie. Otrzymały też identyfikatory, puszki oraz serduszka.

Od samego rana w niedzielę, tj. 12 stycznia 2020 r. trafiało do puszek mnóstwo monet i banknotów. Każdy, kto ofiarował swój symboliczny „grosik”, otrzymał pamiątkowe serduszko. Po skończeniu kwestowania ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Po przeliczeniu ich zawartości okazało się, że nasze wolontariuszki zebrały – 4232,54 zł.

Puszki poszczególnych wolontariuszek zawierały:
- Izabela Lichosik - 1181,12 zł - do godziny 17:00 ta puszka miała największą zawartość. Mamy nadzieję, że to się nie zmieni po rozliczeniu wszystkich puszek w sztabie.
- Nikola Picheta - 1140,62 zł.
- Olga Barcińska - 1042,30 zł.
- Oliwia Stachura - 868,50 zł.

W głównej mierze zebrane przez nas pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Stanowić one będą niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej oraz zakładów diagnostyki obrazowej.

Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie chorych dzieci. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tę akcję. W tym dniu szczególnie dziękujemy za zjednoczenie się w czynieniu dobra dla tych, którzy go potrzebują.

To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki.

Opiekę nad wolontariuszkami z naszej szkoły pełniły: p. Marcelina Majecka i p. Anna Resiak.

Wolontariuszki z Oleszna.

Bookmark and Share